Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

Okolobudějc se pojede už tuto neděli

15.7.2008 15:32

Čtvrtý závod Cyklomaraton tour odstartuje v neděli 20. července a to přímo v centru Českých Budějovic. Start to bude opravdu velkolepý, odehraje se totiž pod věhlasnou Černou věží, která střeží hlavní budějovické náměstí a nádhernou Samsonovu kašnu.

Bookmark and Share

Z náměstí povede trať po cyklistické stezce kolem řeky Malše, podél které pokračuje přes Roudné až do Vidova. Za Vidovem se začíná trať zvedat do kopců kolem Heřmaně a pak přes hluboký les do krásné vesničky Doudleby. V Doudlebech se bude poprvé přejíždět Malše, a to po lávce pojmenované po věhlasném italském motorkáři Maxi Biaggim, díky němu byla totiž lávka po povodních v roce 2002 zrekonstruována.

  

Dále trať pokračuje přes Plav, kde závodníci musejí na chvíli ze svých kol slézt, aby zdolali několik schodů ve skále, do Rožnovského lesa u Včelné. Pak je to už jen několik kilometrů do Roudného, kde se najíždí na pěšinu vedoucí zpět do Českých Budějovic, a to po druhém břehu Malše, než po kterém se do Roudného přijelo po startu. Obrátka do druhého okruhu je asi v polovině cesty do cíle. Cíl závodu je umístěn na cyklisty prověřeném stadionu Jihočeské univerzity Zemědělské fakulty.

  

Stadion bude kromě cíle sloužit i jako zázemí pro celý závod, v areálu je možné parkování pro velký počet aut, postaven tu bude i velký stan s registrací závodníků a občerstvením a pódium na vyhlášení vítězů. Cesta na start bude od stadiónu vyznačena speciálními směrovkami. Více o závodě a celé sérii najdete na www.cyklomaratontour.cz.

 

Petr Mach

Diskusní fórum pro: "Okolobudějc se pojede už tuto neděli"

Názor Autor Datum a čas
V diskuzi zatím není vložen žádný příspěvek.

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

Reklama

automobiloveDILY24.czTipy pro Vás

Galaxy série
 
SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost
 
Kolo pro život
 
Phone Maps - Svět doslova na dlani
 
FOR BIKES - veletrh cyklistiky Praha

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

Reklama

Copyright 2007 Cykloserver.cz | | Tel.: (+420) 731 136 014

Design by OVX.cz


Reklama: Praktické láhve na pití botanela ze zdravotně nezávadného plastu