Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

Six Numbers je pěkné číslo

19.8.2008 13:13

Six Numbers znamená 6ti denní závod na horském kole ve sbírání bodů na kontrolách rozmístěných v okolí a vyznačených na mapách, tzv. MTBO. Pro Adélku (mojí spoluzávodnici) a mě spíše nepřetržité bloudění cestami a častěji i necestami, které byste na mapách jen stěží hledali.

Bookmark and Share

Pro pár kamarádů, a nyní již novomanželů, se stal Six Numbers dokonce osudným a ve dni volna vjeli na dvojlehokole do svazku manželského.


První etapa na rozjez,d, Rozjezdová, nás vedla přes celou mapu sem a tam… tam a sem. V cíli jsme byli terčem posměchu kvůli nejvyššímu počtu najetých kilometrů, maximální průměrné rychlosti a minimálnímu bodovému zisku.

Druhá etapa, nazvaná Pohodová, pro nás rozhodně pohodová nebyla. Možná proto, že to byl náš první orientační závod v životě, jsme přecenili naše síly a kromě obligátního bloudění jsme navíc přijeli o 20 minut později a vyfasovali 60-bodovou penalizaci.

Na etapu č.3 pro nás pořadatele připravili přejezd na chatu Pod Jedlovkou. Tamtéž nás i ubytovali a nabídli možnost zakoupit k večeři uzené stehno s knedlíky a polévku. K tanci a poslechu nám hrál na kytaru a zpíval jakýsi šílenec, jehož písně se vyznačovaly texty nevhodnými pro děti minimálně do 30 let. Nám se tato etapa extrémně vydařila (1. místo), především díky mapové pomoci kolegy Víti, za kterého jsme se pověsili a nepustili. Stálo nás to sice spoustu sil, ale jeli jsme na jistotu, a to se nám vyplatilo. Počasí bylo stále perfektní a naše orientace v mapě se postupně zlepšovala.

Do 4. etapy jsme vyrazili plni elánu a víry v další úspěchy. Taktický plán se nezměnil - chytit se nějakého dobře mapujícího závodníka z kategorie mužů. To se nám v zásadě i povedlo, ale zradil nás plný močový měchýř! Vodič nám ujel a my byli ztraceni. Vyjeli jsme tedy po vlastní ose a světe div se, my se neztratili a navíc jsme dojeli vedoucí dvojici! S nimi jsme poté jeli větší část závodu. Nakonec jsme se vypravili ještě pro 50-bodovou kontrolu. Samozřejmě jsme ji nejen nenašli, ale navíc opět přijeli pozdě do cíle. To už jsme byli známí po celém širém okolí.

Následoval den volna, který jsem vyplnil zevlováním a ohříváním se ve sklárně, přípravou pohoštění na kamarádovu svatbu a také zeleno-pivní štafetou. Bohužel počasí se totálně zkazilo.

Sobotní etapa, pořadateli označená jako Horská, byla co do počasí naprosto tragická. Déšť, mlha, bláto a zima jako v ruském filmu. Nejprve partnerka spadla do louže regulérně až po lýtka, následně jsem potratil šroub z tretry a po dvou hodinách jsem drkotal už jen prázdnými dásněmi, poněvadž všechny zuby už jsem měl od toho drkotání vymlácené. Prostě hrůza!

Adélka po úrazu utržených vazů v klíční kosti, já se zlomeným sternem po Ironbiku... Navrhl jsem: "Adél, co kdybychom to v rámci zachování zdraví raději zabalili?" Připadal jsem si jako princeznička! Bylo mi děsně, nicméně Adél vypadala docela v pohodě! Co na tom, že je skoro pod nulou, bláta po náby a normální humanoid by zalezl ke krbu a cucal sherry. Doufal jsem, že kývne a voillá: "To je asi rozumné, že?" Juchůů! 20 km domů a já málem umřel zimou.

Vlítl jsem kompletně oblečený do sprchy a snažil se rozmrazit údy. Poté jsem se nacpal kuřetem s těstovinami, které jsem si doslova vyřval v okénku od protivné kuchařky. Jediné, co podávali celý týden jako přílohu, byly hranolky, a to už na mě bylo fakt moc.

Při sobotní etapě smekám před každým, kdo jel a sbíral body na kontrolách plné 4 hodiny. Večer nám zpříjemnily libé tóny místní kapely, o které se nebojím říct, že má šanci prorazit.
Neděli jsme už po prvních kontrolách pojali výletně. Dvakrát jsme si vydupali sjezdovku na Luž a omylem také na půl hodinky navštívili Německo. Poté jsme se rozhodli vyzobat kontroly, které se nacházejí na nejhezčích místech a vybrali jsme si zároveň nejkrásnější baťovačky, jak se pro bodíky dostat. Jednoduše jsme si to užili a v cíli jsme se za výkon odměnili zmrzlinkou.

Celkově první místo v naší kategorii obsadili novomanželé Kvásovi. My jsme v poslední etapě zapomněli vyčíst náš čip, tudíž ani nevíme, jak bychom dopadli…

6 Numbers je výborný závod pro širokou veřejnost. Oproti klasickému MTB nabízí možnost jezdit v pohodě, bez nebezpečí zranění v tlačenici na startu apod. Člověk má najednou na práci i přípravu optimálního postupu sběru kontrol, hodnocení výhodnosti bodového ohodnocení (mezi 10 a 80 body) a také starosti o to, jak vyzískat od zkušenějších kolegů informace o terénu, které v mapě nenajdete. Jediné, co mně vadilo bylo stravování (nicméně musím uznat, že v tomto ohledu jsem byl spíše výjimka. Většinu závodníků smažák a friťák + Konrád do kelimku za 17 Kč vůbec neurážel. Já prolezl celej Cvikov a nakonec jsem našel luxusní rodinnou restauraci Pohoda).


Závěrem bych rád dodal, že značení trati bylo tristní, nikde žádná šipka, fáborek ani pořadatel na křižovatce. Prostě MTBO jak má být.

Jindra Volný

foto: autor a Vladislav Lepšík, www.sixnumbers.cz

Diskusní fórum pro: "Six Numbers je pěkné číslo"

Názor Autor Datum a čas
RE: Six Numbers je p... Iva 30. 8. 2008, 22:21
RE: Six Numbers je p... Báža 28. 8. 2008, 09:19
RE: Six Numbers je p... Chrobák 27. 8. 2008, 13:56
....ty jsi sem spadl... kučis 26. 8. 2008, 11:49
RE: Six Numbers je p... Eva 25. 8. 2008, 19:22
RE: Six Numbers je p... Pedros 24. 8. 2008, 15:13
RE: Six Numbers je p... Žabouši 23. 8. 2008, 21:53
RE: Six Numbers je p... Báža 23. 8. 2008, 18:42

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

Odkazy

ReklamaTipy pro Vás

SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

Reklama

Copyright 2007 - 2024 Cykloserver.cz |