Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

Singltrek pod Smrkem v desítce nejlepších turistických nabídek České republiky

3.11.2010 16:04

Singltrek pod Smrkem zvítězil v soutěži nejlepších turistických nabídek Ceny Kudy z nudy 2010 pořádané agenturou CzechTourism v regionu Českolipsko a Jizerské hory a v rámci celé České republiky se umístnil na 9. místě.

Bookmark and Share

V celorepublikovém hodnocení se Singltrek pod Smrkem prosadil v tvrdé konkurenci turistických lákadel s dlouhou tradicí. V první desítce se před sítí bikerských stezek v Jizerských horách seřadily převážně populární hrady a zámky. V nabídce produktů pro cyklisty Singltrek pod Smrkem za sebou s přehledem zanechal všechny konkurenty. Zajímavostí je, že síť rekreačních stezek pro cyklisty byla vybudována teprve před rokem. Za tuto extrémně krátkou dobu si však již u návštěvníků dokázala vybudovat oblibu, která ji katapultovala do nejlepší desítky turistických nabídek České republiky a zajistila jí tak předání trofeje Ceny Kudy z nudy z rukou ministra pro místní rozvoj ČR Ing. Kamila Jankovského.

Do hlasování letošní Ceny Kudy z nudy se zapojilo 11 tisíc lidí, kteří odevzdali více než 62 tisíc hlasů. Spolu s dalšími vítězi za jednotlivé turistické regiony se Singltreku pod Smrkem dostane exkluzivní publicity národní turistické centrály včetně prezentace na akcích CzechTourismu.

 

Spojení samosprávy, neziskového sektoru a státního podniku je opravdu jedinečné. Vynikající výsledek v soutěži vnímám jako ocenění naší společné práce. Často to nebylo vůbec jednoduché, prošlapávali jsme zcela nové cesty a bylo mnoho těch, kteří tvrdili, že to nepůjde,” okomentoval úspěch krátce po převzetí trofeje Ing. Ludvík Řičář, krajský ředitel Lesů ČR s.p.

 

Předseda České mountainbikové asociace Tomáš Kvasnička krátce zhodnotil možnosti a budoucnost rozvoje Singltreku pod Smrkem: “Odhaduji, že stávající návštěvnost Singltreku pod Smrkem není ani na desetině potenciálu, který bude destinace mít po dokončení nyní rozpracovaných etap.”

Singltrek pod Smrkem je první síť singltrekových stezek navržených s respektem k přírodě pro maximální prožitek z jízdy na kole. První okruh se otevřel v sezóně 2010 a ihned si získal velkou oblibu mezi cyklisty. Na další sezóny se připravuje velké rozšíření sítě stezek, společně s nabídkou kvalitních služeb pro cyklisty. Projekt vznikl díky spolupráci ČeMBA o.s., Lesů ČR, s.p., místních obcí a Merida Czech s.r.o.

  • Celkové pořadí soutěže Ceny Kudy z nudy 2010

1. Zámek Hluboká nad Vltavou
2. Ošetřovatelem v ZOO ve Dvoře Králové nad Labem
3. Hrad Křivoklát
4. Botanická zahrada hl. m. Prahy
5. LS Royal Mariánské Lázně
6. ZOO Plzeň
7. Hrad Rožmberk
8. Hrad Buchlov
9. Singltrek pod Smrkem
10. Zámek Litomyšl


Petr Slavík

ČeMBA

Diskusní fórum pro: "Singltrek pod Smrkem v desítce nejlepších turistických nabídek České republiky"

Názor Autor Datum a čas
RE: Singltrek pod Sm... Pavel 7. 11. 2010, 11:10

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

ReklamaTipy pro Vás

SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost
 
Phone Maps - Svět doslova na dlani

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu freytag & berndt Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

ReklamaPhoneMaps


Copyright 2007 - 2022 Cykloserver.cz |