Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

MTBO na Valašsku aneb „Hen sú trnky“

14.6.2012 11:40

Bílá místa na mapách označovali staří zeměpisci poznámkou „Hic sunt leones“ (zde jsou lvi). Podobně neprobádané místo na mapě českých MTBO závodů, sdružených v seriálu SHOCart Liga, leží na jižním Valašsku. Podle pověsti zde průzkumníci psali do map poněkud zkomolenou latinou „Hen sú trnky“. Závod Litovel ORIENT EXPRESS Adventure 2012 toto malebné místo konečně zmapuje.

Bookmark and Share

Po úspěšném loňském vstupu na MTBO scénu v podobě Mistrovství ČR v MTBO se letos ORIENT EXPRESS profiluje jako dvoudenní veřejný orientační závod dvojic. Organizátorři se netají, že inspirací jim byl známý Bike Adventure – odpadají tlačenice, fronty či nebezpečné předjíždění, nezanedbatelný je také podstatně menší dopad na přírodu. Závodníci se rozptýlí po lesních cestičkách, až se zdá neuvěřitelné, že je na startovce tisícovka lidí.

 

Na účastníky čekají stáda ovcí, pasoucí se na voňavých lukách plnéých květin, lesnaté stráně a hřebeny Vizovických vrchů a chaloupky stulené v náruči Bílých Karpat.  Strmé vrcholy postupně přecházejí v mírnější svahy pahorkatin bodrých Valachů, kteří na jejich stráních stále hospodaří.

 

Bodované kontroly budou rozmístěny na nejatraktivnějších místech oblasti s nejvyšším vrcholem Klášťovem (753 m n.m). Jeho nejvyšší partii tvoří skalisko zvané Čertův kámen, mezi dalšími významnými cíli navštíví orienťáci Krajčici (730 m), Suchý vrch (693 m) a Komonec (672 m).  Další cenné body budou sbírat na Lačnovských skalách, Vařákových pasekách, Čertových skalách či na rozhledně Doubrava nad Vizovicemi. Na účastníky čeká rozlehlá oblast od Slušovic po Valašské Klobouky, protknutá hustou sítí lesních cest a pěšin. Pohodové ježdění zvlněnou krajinou lesíků, luk a trnkových sadů střídají prudké výjezdy a technické sjezdy mezi stromy smíšených lesů.

 

Centrum závodu bude hostit rekreační středisko Ploština. Zázemí slibuje účastníkům bohaté služby - rodiče se nemusejí bát o své ratolesti, mohou je svěřit do péče školky a jet v klidu závodit. Žízeň uhasí pivo z Litovle, hlad zažene kuchyně s plnou penzí. V sobotu večer se vydáme na Sibiř ve vzpomínkách cyklotrempa a baviče  Honzy Vlasáka a pak propukne všemi očekávaná Bike Party.

 

Litovel ORIENT EXPRESS Adventure 2012 se koná 8.-9. září, na místo je možné přijet již v pátek večer. Další informace získáte na www.bike-orientexpress.cz.

 

-ms-

Diskusní fórum pro: "MTBO na Valašsku aneb „Hen sú trnky“ "

Názor Autor Datum a čas
V diskuzi zatím není vložen žádný příspěvek.

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

ReklamaTipy pro Vás

SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

Reklama

Copyright 2007 - 2024 Cykloserver.cz |