Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

Elitním MTBO jezdcům budou sekundovat nejlepší veteráni světa

20.6.2016 12:56

V loňském roce proběhlo v Liberci veleúspěšné Mistrovství světa orientačních bikerů na horských kolech (MTBO = mountain bike orienteering). Úspěšné bylo jak organizačně, tak z pohledu české reprezentační výpravy. Ziskem 6 medailí v elitních kategoriích se loňský šampionát stal nejúspěšnějším v historii českého MTBO. Nejlepší orientační bikeři k nám zamíří letos v létě znovu. A opět mohou někteří jet Mistrovství světa.

Bookmark and Share

V moravském Šternberku se o posledním prázdninovém víkendu (26.-28.8.2016) pojedou hned dva závody světového rankingu (WRE = World Ranking Event). Vzhledem k výhodné poloze České republiky a prestiži, jakou naši pořadatelé ve světě mají, se dá očekávat účast drtivé většiny světové špičky.

Celý podnik pod názvem Holba & Litovel ORIENT EXPRESS MTBO obsáhne 4 závody: Kromě již zmíněných dvou připravují organizátoři z klubu GIGANT Orienteering také páteční middle (zkrácená trať) a jako doplněk k individuálním závodům i sobotní štafety. Shodou okolností půjde kromě domácího „mistráku“ také o tzv. World Masters Relay, tedy neoficiální veteránské Mistrovství světa. U všech závodů budou vypsány i tzv. OPEN kategorie, do kterých se mohou přihlásit i neregistrovaní bikeři bez licence s chutí vyzkoušet si své orientační schopnosti v kombinaci s jízdou na horském kole.

Titulární sponzoři jsou zárukou kvalitního pitného režimu, pivovary Holba a Litovel připravují ochutnávku zajímavých nealkoholických nápojů na bázi piva. O kulturní zážitek se již tradičně postará taneční studio orientálních tanců Aysun a olomoucká legenda punk-rocku, kapela Zatrest. Samozřejmostí na domácích MTBO závodech je dětská školka s programem pro malé bikery a bikerky.

Program a další informace o akci najdete na www.bike-orientexpress.cz nebo na facebooku. Přátele můžete pozvat na událost na facebooku.

 

Nebojte se mapy a přijeďte si vyzkoušet MTBO na konci prázdnin do Šternberka. Pořadatelé srdečně zvou všechny nové tváře!

 Aleš Linhart
Foto: Zuzana karlíková

Diskusní fórum pro: "Elitním MTBO jezdcům budou sekundovat nejlepší veteráni světa"

Názor Autor Datum a čas
V diskuzi zatím není vložen žádný příspěvek.

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

ReklamaTipy pro Vás

SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

Reklama

Copyright 2007 - 2024 Cykloserver.cz |