Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

Pozvánka na tři vrchy Vysočiny

11.7.2012 10:32

Jedenáctý ročník Trek MTB maratonu Přes 3 vrchy Vysočiny, čtvrtého závodu Galaxy série 2012, startuje tuto sobotu 14. července v Horní Cerekvi.

Bookmark and Share

Malebnou krajinou Vysočiny vedou atraktivní trasy Trek MTB maratonu „Přes 3 vrchy Vysočiny“. Trojicí vrchů v názvu jsou míněny tři nejvyšší kopce v okolí Horní CerekveKřemešník, Čeřínek a Javořice. Tradiční závod horských kol se letos v Horní Cerekvi koná již pojedenácté, načíná tedy druhé desetiletí své existence. Vloni své kulaté jubileum tato sportovní akce oslavila společně s hostitelským městem, neboť uplynulo 650 let od první písemné zmínky o Horní Cerekvi.

 

Podobně jako v předchozích letech budou pro účastníky Trek maratonu přes 3 vrchy Vysočiny připraveny dvě tratě vedoucí převážně po lesních a zpevněných cestách. Kratší trať měří 50 kilometrů a nabídne výjezdy na Křemešník (765 m n.m.) a Čeřínek (761 m n.m.). Maratónci startující na delší trase, která měří 85 kilometrů, si pak přidají ještě výšlap na vrchol Javořice (837 m n.m.) – všehovšudy tedy závodníci na dlouhé trase nasbírají při zdolávání všech kopců celkem 1600 výškových metrů. Výsledky závodu jsou jako tradičně započítávány do Galaxy Série a iVelo Marathon Série, navíc závodníci s trvalým bydlištěm v kraji Vysočina jsou zařazeni do vyhodnocení nového regionálního seriálu Vysočina Cycling Cup. Krom uvedených dvou tras bude pro začátečníky a rekreační cykloturisty připraven vložený závod na trase dlouhé 30 kilometrů.

 

Součástí závodu budou i vložené závody dětí všech věkových kategorií, které se konají za podpory Všeobecné zdravotní pojišťovny. Děti na koloběžkách, tříkolkách, kolech s odrážely, ale i starší všeho věku až po starší žáky tak mohou startovat zcela zdarma a den s cyklistikou si tak může v Horní Cerekvi o víkendu užít celá rodina. Prezentace na dětské závody bude probíhat v místě startu.

 

Po celý den bude o závodníky a jejich doprovod postaráno v několika stáncích s různým jídlem i pitím, na stáncích partnerů závodu bude k prohlédnutí i ke koupi připraveno různé cyklistické a sportovní vybavení. Samozřejmě nemůže chybět ani bohatá účastnická tombola o věcné ceny. Slosování i tentokrát proběhne ve dvou tazích. "Maraton se vždy u závodníků setkával s kladným ohlasem jak na celkové zázemí a organizaci závodu, ale hlavní atraktivitou maratonu je trať vedoucí v náročném terénu, skrze lesy a kopce Vysočiny. A my pořadatelé uděláme všecho pro to aby 11. ročník nebyl výjimkou," pozval všechny závodníky Josef Frey, ředitel závodu.

 

Více informací naleznete na www.galaxy-serie.cz

 


Karel Švec

Diskusní fórum pro: "Pozvánka na tři vrchy Vysočiny"

Názor Autor Datum a čas
V diskuzi zatím není vložen žádný příspěvek.

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

ReklamaTipy pro Vás

SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

Reklama

Copyright 2007 - 2024 Cykloserver.cz |