Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

Cyklomaratontour v Ostravě vyhrál Stanislav Hejduk

7.8.2012 09:34

Za ryze letního, parného dne se v sobotu 4. srpna uskutečnil v pořadí již desátý závod seriálu Cyklomaratontour. Cyklisté se sešli ve Family Parku Ski Areálu Skalka u Vřesiny nedaleko Ostravy a vydali se na tratě dlouhé 30 a 50 kilometrů.

Bookmark and Share

Celoroční seriál Cyklomaratontour zavítal sice do tradiční lokality nedaleko metropole Moravskoslezského kraje, avšak start a cíl byl tentokrát na zbrusu novém místě. Zázemí závodníkům startujícím v závodě RWE Okoloostravy poskytnul Family Park Ski Areálu Skalka, kde se uskutečnil v sobotu 4. srpna v pořadí již desátý závod tohoto seriálu v letošním roce.

 

Ostrava je oblíbenou zastávkou seriálu Cyklomaratontour, o čemž svědčí početné startovní pole, jež se na obě vypsané tratě hlavního závodu vydalo. Pro závodníky na horských kolech bylo připraveno 30 a 50 kilometrů v krásném prostředí přírodních parků Moravice a Oderské vrchy. Díky tomu dal závod velmi rychle zapomenout na fakt, že se jede doslova coby kamenem dohodil od industriálního centra.

 

Obě tratě závodu vedly převážně po lesních a polních cestách. Krátká trasa na 30 kilometrů se od dlouhé oddělila před obcí Budišovice a zamířila přes Pustou Polom, Panský Mlýn a obec Zbyslavice zpět do cíle ve Vřesině. Vítězem této varianty závodu Okoloostravy se stal v těsném finiši Marek Sedláček z domácího SK Jiří Team Ostrava. O vyrovnanosti závodníků na této trati svědčí to, že první čtyři bikeři do cíle dojeli v průběhu pouhých 15 vteřin! Mezi ženami se z vítězství radovala Lucie Gruchalová (Lowell Pro Šafrata Bohumín).

 

Většina startujících si ale v sobotu troufla na delší variantu závodu, tedy 50 kilometrů s převýšením 1200 metrů. Ta vedla v úvodních kilometrech stejně jako kratší závod, pak se však odpojila a bikeři zamířili okolo Budišovic až do Nové Sedlice, projeli občerstvovací stanicí v Suchých Lazcích a přes  Raduň, Hlubočec a Zbyslavice zamířili také do cíle ve Family Parku Ski Areálu Skalka. I zde byl závod vyrovnaný do posledního okamžiku. Vítězem se stal Stanislav Hejduk (Madeta Fitness Specialized), a to o pouhé tři desetiny vteřiny před stříbrným Martinem Hamanem (Superior Riders). Pro bronz si přijel Ladislav Fabišovský (Madeta Fitness Specialized). Nejlepší ženou na padesátikilometrové trase byla Irena Berková (Juvacyklo Team). Kompletní výsledkové listiny jsou tady >>>

Ještě před hlavním závodem se v dopoledních závodech utkali o medaile malí cyklisté v rámci dětských závodu PIGY cyklistického poháru, a to na tratích přizpůsobených dětem dle věkových kategorií.

 

Cyklomaratontour 2012 již čekají do konce sezóny jen čtyři závody. Pokračovat bude 1. září závodem Okoloprahy. Více informací o seriálu, včetně elektronického přihlašování a dalších novinek naleznete na stránkách www.cyklomaratontour.cz

 

-max1-

Diskusní fórum pro: "Cyklomaratontour v Ostravě vyhrál Stanislav Hejduk"

Názor Autor Datum a čas
V diskuzi zatím není vložen žádný příspěvek.

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

ReklamaTipy pro Vás

SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

Reklama

Copyright 2007 - 2024 Cykloserver.cz |