Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

Cyklistické jaro začne s týdenním odkladem

21.3.2013 15:10

Tradiční Primavera, závod v nejteplejším regionu naší vlasti, bude kvůli kotrmelcům březnového počasí odložen o týden na sobotu 30.3.2013.

Bookmark and Share

Přestože prohlídka tratí tradičního prvního jarního cyklistického závodu v zemi "PRIMAVERA BIKE", ukázala, že jsou suché a výtečně sjízdné, podle předpovědi počasí na víkend se první jarní svátek cyklistiky odkládá. 

 

Už 11 let startuje hlavní sezóna cyklistiky v ČR v Hrušovanech, mezi vinohrady. Někdejší pohraniční silničky, proměněné v cyklostezky na březích řek Jevišovky a Dyje, na dohled od rakouských termálních lázní v Laa, slouží skvěle těm, kteří už před lyžováním dávají přednost bicyklům. A chtějí se zdravě rozjet. Mají k dispozici okruh asi 30-kilometrové délky; zdatní ho jezdí dvakrát. Nejtěžší úsek? Zřejmě 2 km šotoliny, násyp na koruně břehu pohraniční Dyje.

 

Vzhledem k nadšení po dlouhé zimě, k srdcařskému termínu a pohostinnosti regionu, mají obvyklá sportovní pravidla od ředitele závodu Jana Šedivého, hrušovanského místostarosty, dva účelné dodatky. První - nenechte se zaskočit, když vám na startovní čáře sezóny bezprostředně před výstřelem nabídne slečna skleničku nejjiskrnějšího loňského vína (tou se ještě nikdo nikdy neopil, ani čeští nebo slovenští olympionici nebo mistři světa, kteří sem zavítali). A dodatek druhý: kdyby vás, zpožděné trochu za pelotonem, lákali místní k odbočce a koštování do vlídně otevřených dveří sklípků, dokončete nejdřív závod (známý reprezentační trenér Pavel Doležel, když vezl jeden ročník na svém kole startovní číslo, už ho do cíle nepřivezl a byla pak po něm vyhlášena pátrací akce)...

 

"Primavera" znamená česky: první jarní. Všude po cyklistické Evropě se na "primavery" těší reprezentanti i hobíci. A taky cykloturisté. A na jižní Moravě taky železničáři. Protože od Žďáru nad Sázavou přes Brno na Břeclavsko začnou být vlaky plné kol a jezdců, jezdkyň dobré nálady.

 

Všechny informace k prvnímu závodu pro vás v nové cyklistické sezóně, a také e-přihlášku na "2013 Open PRIMAVERA BIKE", najdete na adrese www.primaverabike.cz.

 

Petr Trávníček

Diskusní fórum pro: "Cyklistické jaro začne s týdenním odkladem"

Názor Autor Datum a čas
V diskuzi zatím není vložen žádný příspěvek.

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

ReklamaTipy pro Vás

SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

Reklama

Copyright 2007 - 2024 Cykloserver.cz |