Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

Primavera, první maraton na jihu Moravy

22.4.2010 09:13

Má nebo nemá česká cyklistika nadějné talenty? S jedním z nich, s 18-letou Gabrielou Slámovou, dcerou stíhače Igora Slámy, medailisty z OH '80, se můžete svézt v sobotu v pelotonu prvního jarního otevřeného MTB závodu na jižní Moravě, na VIII. ročníku „Atex 2010 PRIMAVERA BIKE“.

Bookmark and Share

Před dvěma týdny závodili u Brna na silničních kolech poprvé jen profesionálové, teď tedy začne na horských kolech i závodní jaro tisícům hobíků. Start příjemné tratě mezi vinohrady a kolem Dyje je před radnicí v Hrušovanech nad Jevišovkou. Startu kategorií na 60 a 30 km bude předcházet, jak se stalo v kraji zvykem, symbolický přípitek nejlepším vzorkem loňského vína.


Nemůžeme si troufnout zorganizovat mistrovství světa, ale děláme otevřený závod pro všechny, nejen reprezentanty, ale hlavně hobíky a také pro mládež,“ zve ke startu jeden z organizátorů , hrušovanský místostarosta Josef Cízler. Slunné počasí v nejteplejším regionu republiky umožňuje zahájit naplno provoz v celé síti populárních cyklostezek. Hrušovansko je na půl cesty mezi Mikulovem a Znojmem, od Brna jen 45 km.


I když propozice doporučují vyjet na trať prvního veřejného závodění na horských kolech, v minulosti už v pohodě prosvištěl tamní trasou na svém stroji mistr světa vysokých kol Josef Zimovčák. A v sobotu odstartuje i „koloběžec“, mistr světa na dřevěném kole Ivan Křivánek (jeho replika „drezíny“ z přelomu 18./19. století umožňuje posed, ale odrážet se musí jezdec od země nohama).


Gábina Slámová si odskočila do České republiky a obleče v ní poprvé dres své nové francouzské stáje Vienne Futuroscope. Loňská medailistka juniorského mistrovství Evropy i juniorského mistrovství světa nezpřetrhala svoje svazky s Duklou Brno, ale už povýšila do ambiciózní francouzské stáje. V Brně přitom dohání studium, šikovnou polygrafičku čeká maturita. Leckomu její sportovní růst připomíná o 4 roky starší rychlobruslařku – cyklistku Martinu Sáblíkovou.


Kvůli náročné olympijské zimě byl termín „primavery“, v cyklistickém žargonu prvního jarního závodění, posunut až na nastávající víkend. Už vykvetly meruňky i pampelišky. Otestovat kondici po zimě může v sobotu každá, každý, v cyklistice registrovaní i neregistrovaní. Rovinatý terén s poněkud adrenalinovou pasáží na 2 km šotoliny na koruně pohraniční řeky Dyje, a pak i nevyhnutelný raději přeběh než přejezd torza ocelového mostu, láká přátele kol z České republiky, Slovenska, sousedního Rakouska, startovali už i Poláci, Chorvaté. „Je to výborné na dobré rozjetí do sezóny, doporučuji!“, vzkazuje z Olomouce olympionik, v minulosti také závodník na „primaveře“ Radim Kořínek, dnes trenér týmu ČS MTB.


 Více informací, přihlášky: www.championchip.cz/primavera

Petr Trávníček

Diskusní fórum pro: "Primavera, první maraton na jihu Moravy"

Názor Autor Datum a čas
V diskuzi zatím není vložen žádný příspěvek.

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

ReklamaTipy pro Vás

SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

Reklama

Copyright 2007 - 2024 Cykloserver.cz |