Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

Primavera sluncem zalitá

27.3.2011 10:29

Potvrzeno, nejlepší klima pro rozjezd hlavní cyklistické sezóny v České republice nabídla zase jižní Morava. Při 12° C, pod slunečnou oblohou nad Podyjím, se jel první bikerský závod hlavní sezóny, PRIMAVERA BIKE.

Bookmark and Share

Přetahovanou ve finiši na 60 km vyhrál v Hrušovanech nad Jevišovkou Milan Fajt (Euro Team MTB) o 8 vteřin před Jiřím Křivánkem (Faster), na 30 km navázal na svoje jarní úspěchy v minulých letech znojemský Libor Šaroun.

 

V pelotonu se sešli registrovaní cyklisté spolu s hobíky, jak už je na horských kolech tradicí. Silničáři zůstali mezi přihlížejícími – ti začnou v ČR závodit až příští pátek v Hlohovci u Břeclavi a v sobotu za týden na pohárové trase Brno – Velká Bíteš – Brno.


V bitvě na dva okruhy, tedy 60 km, se závodilo na maximální rychlost, až se v polích prášilo od plášťů. „Třicítka“ nabídla jiný obraz špičky: zdatný rakouský biker Rolf Trümmer (Tom´s Radhaus) konkuroval na trase mladším Čechům tak vehementně, že ho musela setřást i taktika. Fajt s Křivánkem stupňovali tempo, třetí krajan ve vedoucím kvartetu Dobeš v krizi na větrném úseku u Dyje poněkud zbrzdil – a „rozpojil vláček“… Orazil si – a Rakušana si v boji o bronz v koncovce uhlídal… Šlo o přetahovanou, kterou sledovali na cyklotrasách u Jevišovky i zvědaví inlajnisté, další vlaštovky sportovního jara. Česko-rakouských bitev cyklistika nabídne letos vícero, od nového olympijského cyklu ještě víc (od příštího olympijského cyklu dokonce český a rakouský svaz cyklistiky chtějí jezdit národní šampionáty společně, Češi je dosud na silnici jezdí se Slováky).


„Kvalitní rozjetí,“ shodovali se za cílem všichni. K jejich spokojenosti s premiérou v pedálech, kterou podpořil u startovní čáry tradiční košt jiskrným vínkem, přispělo skvělé počasí. Naprosto propadla předpověď meteorologů, vyhrožujících v pěti předchozích dnech, že jarní teplo utnou před startem letošní české „Primavery“ lijavce. Z nebe ani kapička! Pomezí Znojemska a Břeclavska je bicyklům opravdu vstřícné. Ba chutné – mezi obvyklými cenami za cílem byly i vyhlášené jahodové i borůvkové knedlíky. No – nejeďte takový první jarní závod po dlouhé zimě.

„Primavera“ včera poslala i díky televizní přítomností jasné svědectví pro více než tři milióny statisticky uváděných aktivních uživatelů jízdních kol v ČR. V okolí Hrušovan, na rozhraní Znojemska a Břeclavska, je na cyklotrasách kolem pohraniční řeky Dyje dost místa pro všechny – závodníky i cykloturisty. K jejich příjemnějšímu cestování do vinařského regionu přispěla dnes i vstřícná premiéra Českých drah, které nabídly cyklistům první ze speciálních jihomoravských CYKLOVLAKů Velo.

 

Více na www.primaverabike.eu.

 

Táňa Pikartová

Diskusní fórum pro: "Primavera sluncem zalitá"

Názor Autor Datum a čas
V diskuzi zatím není vložen žádný příspěvek.

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

ReklamaTipy pro Vás

SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

Reklama

Copyright 2007 - 2024 Cykloserver.cz |