Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

Primavera otevřela sezónu ve 20°C

27.3.2014 08:13

Česko-slovensko-rakouské obsazení měl první peloton jara, který ve stohlavém počtu zahajoval hlavní cyklistickou sezónu u nás. Tradičně na horských kolech, tradičně ve zvlněném nejteplejším regionu, v Podyjí.

Bookmark and Share

Po hodině a půl, po dvou okruzích na vinařských a pohraničních stezkách, finišovali k prvenství ve spurtech před cukrovarem v Hrušovanech nad Jevišovkou v hlavních závodech mítinku „2014 ShockDoctor PRIMAVERA BIKE“ Slovenka Pavlína Milotová a znojemský Bohumil Dobeš (Cyklo Mikulášek Team). Mladší ze sester Milotových, ještě 17-leté, se ne nadarmo přezdívá pro její talent „Sagan v sukních“. Je výraznou nadějí. A prvními vítězi jara v ČR na kratší distanci, na necelých 30 km, se stali Kamila Klvačová z brněnské stáje C-BASE (koučované Pavlem Padrnosem) a další znojemský biker s proslulou jarní formou - Libor Šaroun.

 


Na jihu Moravy, v cyklistice nejpříhodnějším kraji až do podzimu, se tedy po pětiměsíčním zimním půstu už zase v Česku závodí. Cyklisté se závodními licencemi i bez nich - hobíci. Řada soutěžících přiletěla ke startu z tréninkových kempů na Mallorce. Ale tentokrát šlo jejich opálení dohnat i během závodu. „Tak cyklisticky krásné počasí nepamatuje česká primavera, co se na Moravě po 12 let jezdí,“ potvrdil v novém seřadišti cyklistů, ve Sportcentru vinařské obce Šanov, i slavnostní startér Jan Smolík. V máji tomu bude 50 let, co tento věčně usměvavý silničář, teď ovšem biker s tisícem letos už najetých km, slavně zvítězil v Závodě míru a byl sportovním idolem národa.

 


Dvě kuriozity z pelotonu: při 2-kilometrovém přejezdu od slavnostního k ostrému startu peloton zdržel pár minut vlak: pouze se strojvůdcem… A jeden ze soutěžících dokázal šikovně spadnout po hodně nečekané strážce se srncem.

 

Ve sluneční výhni v sobotu stihli na primaveře odzávodit děti i dospělí. V tempu, svižně, pofukujícímu větru navzdory. České muže proháněli až do posledních metrů delší tratě tři, ke konci dva velmi ambiciózně rozjetí Rakušané. První pět bikerů skončilo v cíli po dlouhém spurtu proti větru v rozmezích pouhých 5 s. Závodníky přijel pozdravit mj. 20-letý český vicemistr světa, paralympijský reprezentant Ivo Koblasa (tým Superior Rubena Team – to je nový název pro loňský Merida Team). I jeho příjemně překvapilo absolutně třetí místo stájového druha Michala Hynečka, za Rakušanem Stroblem.

 

Petr Trávníček

Diskusní fórum pro: "Primavera otevřela sezónu ve 20°C"

Názor Autor Datum a čas
V diskuzi zatím není vložen žádný příspěvek.

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

ReklamaTipy pro Vás

SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

Reklama

Copyright 2007 - 2024 Cykloserver.cz |