Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

Jesenická 24 hodinovka, 8. ročník

6.2.2015 09:56

Závod představuje již od roku 2008 výzvu pro desítky amatérských běžkařů a vytrvalců. Opět na ně čekají hluboké zážitky z mrazivého úsvitu, těžkého odpoledního sněhu, stanování v závějích, ale také z euforie při osamělém svištění skluznic pod hvězdnou oblohou a především ohromná radost z překonání sebe sama v cíli. Zúčastnit se mohou sólo jezdci anebo týmy dvou až pěti závodníků. I když platí heslo: "Není důležité zvítězit, ale vydržet do konce!", ověřenou pravdou také je, že "Kdo spí, nezvítězí!".

Bookmark and Share

  

 

8. ročník | 7.3. – 8.3. 2015 | Horský hotel Paprsek


Pojeď si užít nezapomenutelnou sportovní událost, která již od roku 2008 představuje výzvu pro desítky amatérských běžkařů a vytrvalců. Čekají tě hluboké zážitky z mrazivého úsvitu, těžkého odpoledního sněhu, stanování v závějích, ale také euforie při osamělém svištění skluznic pod hvězdnou oblohou a především pak ohromná radost v cíli z překonání sama sebe.

O závodě
Jesenická 24 hodinovka je běžkařský závod určený jak jednotlivcům, tak týmům. Ty mohou být dvou až pětičlenné (novinka). V průběhu závodu se závodníci v týmech mohou libovolně střídat, přičemž maximální délka pauzy, kdy na trati není žádný člen týmu, je 30 minut. Střídání probíhá pouze ve vyhrazeném prostoru startu/cíle.

Sólo závodníci si mohou udělat libovolný počet přestávek, nejdéle však mohou odpočívat 6 hodin v kuse. Jak již bylo praxí mnohokrát dokázáno, je daleko výhodnější odpočívat až po závodě než se připravovat o kilometry v jeho průběhu, protože „kdo spí, nezvítězí“.

Kategorie: sólo muži | sólo ženy |  týmy muži | týmy ženy | týmy mix
Chystáte-li se závodit v týmu, mohlo by vás zajímat pár tipů, jak na to »

Trať závodu
Závodní okruh má délku 4,2 km a převýšení 55 m. Trať vede ve výšce přibližně 1 000 m nad mořem, což představuje solidní záruku výborných sněhových podmínek. Po celé délce je připravena jedna stopa pro klasiku a souběžně s ní lze po celé délce okruhu také bruslit. Volba běžeckého stylu je tedy čistě na vás.

Zázemí

V průběhu akce je k dispozici velkoprostorový stan pro vaření a odpočinek, není v něm však možné spát ani mít uskladněné věci. K tomu mají závodníci vlastní stany, pro které je vyhrazeno místo v blízkosti startu a cíle. Dále je možné využít restaurace, toalet, případně i sprch na horském hotelu Paprsek. Od pořadatelů závodu je k dispozici průběžně doplňovaná várnice s čajem. Závodníci mají také k dispozici přístřešek pro mazání lyží vybavený el. zásuvkou.

Startovné a přihláška
Do závodu je možné se zaregistrovat buď odesláním internetové přihlášky anebo na místě před startem. Protože kapacita trati i nás organizátorů je limitována, vřele doporučujeme se do závodu přihlásit s předstihem.
Startovné je pro každého účastníka závodu registrovaného do 3.3.2015 stanoveno ve výši 300 Kč.
Startovné při registraci 4.3. a později (případně až na místě) činí 350 Kč.

Dobrovolníci

Máte-li chuť si prožít celý běžkařský závod z „druhé strany“ stopy, můžete se přidat k organizačnímu týmu jako dobrovolný pomocník. Buďte připraveni na plnohodnotný outdoorový zážitek. Teplé oblečení, co nejlepší boty pro postávání na sněhu, jídlo, pití a čelovku určitě budete potřebovat.

 

Další info rádi zašleme. Stačí, když napíšete na michal@xmountain.cz, co by vás zajímalo. Předem děkujeme!

Za organizační tým opět zve Michael Pokorný, Gabriela Veselá a Jan Kohout.

 

Diskusní fórum pro: "Jesenická 24 hodinovka, 8. ročník"

Názor Autor Datum a čas
V diskuzi zatím není vložen žádný příspěvek.

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

ReklamaTipy pro Vás

SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

Reklama

Copyright 2007 - 2024 Cykloserver.cz |