Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

Rekord nepadl, vítěze zdržel zákaz vjezdu kvůli medvědům

14.7.2016 12:34

Vítězem šestého ročníku ultramaratónu 1000 Miles Adventure (zhruba 1600 km), který se jede na kole, pěšky nebo na koloběžce napříč Českem a Slovenskem, se stal Radek Musil. Ačkoliv se dlouho zdálo, že v tomto ročníku padne magická hranice přejezdu 1000 mil za 8 dní, nestalo se tak.

Bookmark and Share

Vítěz závodu totiž musel respektovat zákaz vjezdu během noci do lesního úseku, kde se vyskytují medvědi. Dojezdy dalších účastníků i jejich první dojmy je možné sledovat na www.1000miles.cz.

Radek Musil v cíli


Vítěz letošního ročníku Radek Musil patřil mezi velké favority, již před dvěma roky měl reálnou šanci zvítězit. Povedlo se mu to ale až letos, 1 000 mil absolvoval za 8 dní, 2 hodiny a 23 minut. Druhý byl Štěpán Stránský, toho od vítěze dělily více jak dvě hodiny. „I přesto, že rekord nepadl, závodníci v tomto ročníku neskutečně zrychlili,“ říká Jan Kopka, zakladatel závodu, jablonecký biker a dobrodruh, který zvítězil v několika extrémních ultramaratónech od Aljašky po Skalisté hory.
 
Ti nejrychlejší nevezli téměř nic

„Představte si, že si s sebou nevezmete mimo kola téměř nic a máte přežít přes týden v přírodě bez podpory. Tak to funguje u těch nejrychlejších,“ popisuje Jan Kopka. „Jejich kola s kompletní výbavou váží lehce nad 10 kilo. To ale samozřejmě nestačí. Tady rozhoduje fyzička, tah na branku a zkušenosti z minulých ročníků,” dodává.

Jede i žena ze zásahové jednotky

Závod má vedle vítěze i spoustu zajímavých účastníků, které dojezd teprve čeká. V minulých ročnících dojížděli účastníci i po 22 dnech. Nejstaršímu účastníkovi, Janu Vlasákovi z Moravské Knínice, bude těsně po závodu 71 let a závod už jede potřetí. Celkově nejmladší účastník, osmnáctiletý Aleksander Matusiński z Polska, jede s otcem. Plní si tak sen, který nemohl v minulém roce realizovat, protože ještě nesplňoval věkový limit pro účast v tak extrémním závodě. Jede i Petr Ozogán, který se zúčastnil všech ročníků závodu. Jede i další zajímavá účastnice, Marie Krhánková Jehličková z útvaru rychlého nasazení Jindřichův Hradec. Jména Aleše Procházky a Václava Fišera jsou zase zajímavá proto, že oba jedou na tandemovém kole, přitom druhý jmenovaný je nevidomý.

Průběh a zajímavosti ze závodu můžete sledovat na www.1000miles.cz.

 

Petr Kapalín

Diskusní fórum pro: "Rekord nepadl, vítěze zdržel zákaz vjezdu kvůli medvědům"

Názor Autor Datum a čas
V diskuzi zatím není vložen žádný příspěvek.

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

ReklamaTipy pro Vás

SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

Reklama

Copyright 2007 - 2024 Cykloserver.cz |