Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

1000 mil odstartovalo. Čelo už má za sebou 500 km

2.7.2014 14:08

4. ročník extrémního ultramaratonu Craft 1000 Miles Adventure, jehož zakladatelem je jablonecký extrémní biker Jan Kopka, byl odstartován v neděli 29. 6. 2014 v 15 h v nejzápadnějším městečku Hranice u Aše.

Bookmark and Share

Z náměstí hromadně, za zvuku sirény a za policejního doprovodu vyrazilo 117 závodníků, z toho 7 chodců/běžců a 3 koloběžkáři (zbytek bikeři resp. bikerky). Závodníci absolvují závod zcela bez vnějšího zabezpečení, jsou odkázáni pouze sami na sebe. Organizátorům se ohlašují každý večer sms zprávou, kde udají své souřadnice a aktuální stav, popř. krátké shrnutí absolvované cesty. Účastníci jsou zatím plni euforie a energie, to se může každým okamžikem měnit.

od startu panuje ne příliš příznivé počasí

 

Pro fanoušky závodu je k dispozici přímý přenos na webových stránkách závodu www.1000miles.cz, zveřejňují se zde zprávy od organizátorů v terénu i zmiňované sms zprávy (aktualizace probíhá vždy po obdržení novinek).

singly na Děčínském Sněžníku

 

Na trase závodníci protnou celkem tři checkpointy. První je v Jizerských horách u Raspenavy, druhý CP a zároveň cíl krátké trasy na 500 mil je ve Františkově u Šumperka a třetí CP se nachází na Slovensku u Trenčína.

 

Účastníky čeká cesta dlouhá 1662 km, s celkovým převýšením téměř 40 km. Projedou všechna příhraniční pohoří podél severní hranice republiky, na Slovensku je čekají Nízké Tatry. Bikeři se budou potýkat i s výstupem na nejvyšší bod trasy – horu Krížnu (1574 m.n.m – Velká Fatra)

Martina Víta se podařilo dohnat až v Harrachově


Podle posledních aktualit mají závodníci na předních pozicích za sebou již přes 500 km a projíždějí Krkonoše. Prvního Martina Víta nezastihli organizátoři ani v CP 1 a museli jej s jeho náhradními bateriemi následně nahánět auty. Pokud si své tempo udrží, je možné, že v letošním ročníku budou opět padat rekordy.

 

Náš "kůň", Pavel Macháček alias Margl anebo Paw, startovní číslo 26, si také nevede vůbec špatně, v současnosti se drží v těsném závěsu za první desítkou. Držíme palce a moc se těšíme na report po závodě!

 

Nikola Tegtmajerová a -red-

foto www.1000miles.cz

Diskusní fórum pro: "1000 mil odstartovalo. Čelo už má za sebou 500 km"

Názor Autor Datum a čas
V diskuzi zatím není vložen žádný příspěvek.

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

ReklamaTipy pro Vás

SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

Reklama

Copyright 2007 - 2024 Cykloserver.cz |