Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

Na kole Karlovarským krajem aneb projeďte Chebsko, Sokolovsko, Karlovarsko i Ostrovsko za 4 dny

29.8.2016 13:04

Rádi byste na kole projeli kus Čech, ale nemáte času nazbyt? Máme pro vás tip na cyklovýlet, který vám zabere 4 dny, projedete při něm 4 regiony a přitom ujedete (jen) necelých 100 kilometrů.

Bookmark and Share

Vydejte se na dobrodružnou cestu Karlovarským krajem a projeďte malebným údolím řeky Ohře od hranice s Německem až po Ústecký kraj. Cyklostezka Ohře navazuje na bavorskou cyklostezku označenou jako Wallenstein-Radweg (Eger-Wondreb-Kösseine). V Česku je tato trasa vedena pod cykloturistickým značením s číslem 6.1. den - Chebsko 24 km
Slapany (D) - Cheb –Mostov
Chebsko je pozoruhodné především díky své historii, vedla jím např. významná cesta Via regia. Centrem tohoto regionu je samozřejmě město Cheb. Toto, již od středověku velmi bohaté město, stojí za návštěvu i na vašem cyklovýletě. V Chebu najdete celou řadu historických památek. Většina se jich nachází v centru města, tedy v okolí náměstí Krále Jiřího z Poděbrad. Jmenujme třeba soubor měšťanských domů ze 13. století - Špalíček, kostel sv. Mikuláše, kostel sv. Václava, Františkánský kostel s křížovou chodbou i další památky.


2. den Sokolovsko 28 km
Mostov - Sokolov – Loket
Region Sokolovsko je  pro množství atrakcí, dostatek prostoru, chráněná území i významné památky, aquapark, jezera, golfová hřiště i sportovní zázemí budoucností Karlovarského kraje. Výlet přes Sokolov si můžete v parném létě zpříjemnit koupáním v přírodním koupališti Michal. Na místě někdejšího hnědouhelného dolu byl vybudován moderní vodní areál s celou řadou atrakcí pro děti i dospělé. Koupaliště Michal se může pochlubit tím, že patří mezi přírodní koupaliště s nejčistší vodou v ČR a dlouhou písčitou pláží. Za návštěvu stojí bezesporu také město Loket. Místní hrad přitahuje pozornost turistů a i proto je Loket nejnavštěvovanější památkou Karlovarského kraje. Kromě hradu tu můžete navštívit i další památky, například budovu radnice nebo kostel sv. Václava.
 


3. den Karlovarsko 27 km
Loket - Karlovy Vary – Radošov
Karlovarský region má většina lidí spojený s lázeňstvím a to díky fenoménu léčivých pramenů a s nimi spojených vzácných přírodních jevů. Kromě lázní se na tomto poměrně malém území nachází velké množství kulturních památek, rozhleden, cenných přírodních lokalit, muzeí, galerií i dalších zajímavostí. Návštěva města Karlovy Vary Vás tedy jistě potěší, kromě popíjení minerálky a mlsání voňavých kulatých oplatek, můžete projít a navštívit Mlýnskou kolonádu, Vřídlo, chrám sv. Máří Magdalény, Pravoslavný kostel Petra a Pavla, rozhlednu Diana, Muzeum Jana Bechera, karlovarské podzemí a mnoho dalších zajímavostí.
 

4. den Ostrovsko 19 km
Radošov - Stráž - Lužný u Perštejna
Navštívíte-li město Ostrov, což je jen malá zajížďka z vaší dnešní trasy, těšte se na velké množství památek a zajímavostí a to napříč staletími. V Ostrově najdete celou řadu architektonických památek postavených v románském, gotickém i renesančním slohu. Nevynechte místní zámek či nově zrekonstruovaný klášterní areál “Posvátný okrsek”, který patří ke zdejším nejvyhledávanějším místům. V Ostrově je také koupaliště s 50 metrovým bazénem i dětskými bazény a tobogánem.


Cyklostezka Ohře, udělá ti dobře.

Více info na www.zivykraj.cz

- inzerce -

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

ReklamaTipy pro Vás

SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

Reklama

Copyright 2007 - 2024 Cykloserver.cz |