Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

Nejbikovější trasu a nejkrásnější areál KPŽ zažijete ve Varech

5.6.2018 07:11

Pátý závod termínové listiny Kolo pro život 2018 přeskočil z tradičního srpnového data konání doprostřed jara, respektive vzhledem k setrvalému rázu počasí by se spíš slušelo říct léta. Bikeři, kteří zdejší trať milují, se ale nemusí bát změn, naopak, na trase B přibyl pouze slavnostní zaváděcí okruh městem a na hezký nový úsek trasy po cyklostezce se mohou těšit účastníci nezávodní Fitness jízdy.

Bookmark and Share

Karlovarský MTB závod je stejně starý (mladý) jako seriál Kolo pro život, letos se uskuteční podevatenácté v řadě. Zázemí závodu se během historie několikrát stěhovalo a až v posledních letech, k radosti všech účastníků i návštěvníků, zakotvilo v nádherném přírodním parku Meandr Ohře, v poklidu přírody, ale nedaleko centra města, navíc s dobrou dopravní obslužností. Akce je stejně jako všechny ostatní podniky Kolo pro život určená široké veřejnosti, rodinám s dětmi, začátečníkům, hobíkům a samozřejmě i ryzím závodníkům.

Na dopolední dětské soutěže na kolech v 6 věkových kategoriích přímo v areálu Meandr Ohře naváže nabitý doprovodný program pro celou rodinu. Pro dospělé jsou připravené trasy závodů na 35 a 58 km. Rodiny s dětmi, sváteční jezdci, maminky s přívěsnými vozíky, senioři i ti, co jezdí na elektrokolech se mohou zapojit do příjemné nezávodní projížďky po zeleném okolí Karlových Varů, která měří 22 km. Bohatý doprovodný program čeká i na ty, kteří se přijdou do areálu jen ze zvědavosti či pro pobavení podívat a žádné z jízd se aktivně nezúčastní, chybět nebude ani celodenní pestrá nabídka občerstvení a prodej sportovního zboží.

Zdejší závodní trasy jsou opravdu unikátní. Už jejich start na Divadelním náměstí uprostřed historického centra největšího lázeňského města v ČR je jedinečným zážitkem jak pro bikery, tak pro domácí i zahraniční turisty a fanoušky cyklistiky. 14 dní před zahájením Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech tak Kolonáda zažije další jedinečnou akci, ale pro změnu ryze sportovní.
 

Po slavnostním startu (trasa B v 11:00, trasa C v 12:00) a zbrusu novém zaváděcím okruhu centrem města čeká na účastníky hlavní trasy B 57 km s převýšením 1500 m. Ti, co si na tak velkou porci kilometrů netroufají, mohou volit kratší závodní trasu C o délce 35 km s převýšením 1140 m.

 

A kudy se pojede? Po zdolání Jánského mostu přes Teplou a strmého Zámeckého vrchu, najedou bikeři na známou Sovovu stezku. Dále pak trasa pokračuje nejkrásnějšími zákoutími lázeňský lesů a bezprostředním okolím města, které proslavili Karel IV., léčivé prameny, porcelán a filmové hvězdy. Místní terény se vyznačují pestrými povrchy, výrazným převýšením, dynamičností a romantickými, dech beroucími panoramaty. Charakteristické jsou také palouky s bochánky vřesů a chladivý brod přes říčku Teplá, ve které můžete osvěžit rozhicované tělo.

Nebude také chybět tradiční průjezd kolem rozhledny Diana, hravá pasáž kolem Jeleního skoku, polňačka k obci s cyklistickým názvem Kolová a Peklem, serpentiny zvané „lanýžovka“, nejstrmější stoupání po „Hadí stezce“, rybník Linfart se starodávným kostelíkem a dřevěná vyhlídka nad Doubským lomem. Na trase jsou k dispozici občerstvovací stanice, případné defekty opravíte v Servis Pointech Part Tool na trati. Tuhle trasu ryzí bikeři považují za jednu z nejbikovějších a nejkrásnějších z celé série KPŽ. Nenechte se odradit vzdáleností Varů od zbytku republiky, závody za tu cestu opravdu stojí!

Kromě závodních tras je přichystaná také nezávodní trasa D, tzv. Fitness jízda na 22 km s nepatrným převýšením 370 m. Startuje v 12:30 přímo z Meandru Ohře. Nemusíte se obávat délky trasy, kromě jednoho kopečku je celá „Fitka“ vedena po rovinatých cyklotrasách, kouzelnými zákoutími v okolí Karlových Varů s pěknými vyhlídkami a jednou dobře vybavenou Lesní občerstvovací stanicí VLS. Určitě si ji užijí všichni pohodáři i děti. V letošním roce se navíc pořadatelům podařilo zařadit do trasy D pěkný nový úsek cyklostezky z Meandru podél Ohře přímo do Tašovic, respektive Svatošských skal. Díky tomu se účastníci oproti předchozím ročníkům vyhnou veřejné komunikaci s velkým provozem.

Dalším lákadlem, kvůli kterému stojí za to do Karlových Varů přijet s horským kolem, je skvěle vybavené zázemí v kouzelném přírodním zákoutí Meandr Ohře o rozloze 8,7 hektarů. Kromě tradičního nadstandardně vybaveného zázemí KPŽ se skvělými službami pro závodníky i jejich doprovod zde najdete dětské hřiště a sportoviště, stezku pro kolečkové brusle, umělé vodní nádrže, písčité plážičky a vkusně upravená vegetační pásma. Rozhodně se vyplatí vzít na tento závod kromě kola a cyklistické helmy i plavky, opalovací krém a ručník. Na písečné pláži si užijete spoustu legrace jako u moře.

Registrace online na www.kolopro.cz je otevřená do 13. 6. 2018 a na místě se lze registrovat v pátek 18:00 – 20:00 a v sobotu od 8:00 do 11:30, nejpozději však vždy 30 min před startem dané věkové kategorie.


Více informací o závodě a seriálu Kolo pro život najdete na www.kolopro.cz

 

Martina K. Ptáková

Diskusní fórum pro: "Nejbikovější trasu a nejkrásnější areál KPŽ zažijete ve Varech"

Názor Autor Datum a čas
V diskuzi zatím není vložen žádný příspěvek.

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

ReklamaTipy pro Vás

SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

Reklama

Copyright 2007 - 2024 Cykloserver.cz |