Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

Cyklostezka Ohře je jedničkou v soutěži DestinaCZe 2018

27.8.2018 08:10

Karlovarský kraj nabízí vyznavačům cyklistiky více než 2.000 km kvalitně značených cyklistických tras. Jednou z nejoblíbenějších je známá cyklostezka Ohře. Ta je dlouhá necelých 100 km a vede malebným údolím stejnojmenné řeky a to od hranice s Německem až po hranici s Ústeckým krajem. Na českém území má cykloturistické označení číslo 6 a jedná se o opravdu pohodovou stezku s mnoha zajímavými výletními místy.

Bookmark and Share

Že je tato cyklostezka velmi populární, potvrdilo i letošní hlasování veřejnosti, které proběhlo prostřednictvím webových stránek www.ceskozemepribehu.cz v rámci soutěže DestinaCZe 2018, kterou pořádá agentura CzechTourism. Hlasovalo se ve třech kategoriích, a to Trendy a novinky, ČS100 a Česko jede. A právě v kategorii Česko jede, která prezentuje destinace s možností aktivní dovolené, se stala vítězem Cyklostezka Ohře.

Na kole přes čtyři regiony

Již z názvu cyklostezky je patrné, že uvidíte řeku Ohři. A co ještě můžete cestou vidět a navštívit? Stezka vede přes čtyři regiony a to konkrétně přes Chebsko (24 km), Sokolovsko (28 km), Karlovarsko (27 km) a Ostrovsko (19 km).
 

Na Chebsku si nenechte ujít srdce tohoto regionu, kterým je město Cheb a jeho malebné centrum, především pak soubor měšťanských domů ze 13. století, známý jako Špalíček, anebo prohlídku unikátních historických krovů měšťanských domů ze 14. století na náměstí krále Jiřího.

 

Sokolovsko to není jen město Sokolov. V tomto regionu najdete velice příjemné přírodní koupaliště Michal s množstvím atrakcí pro děti i dospělé i s místy klidu a pohody. Jde o koupaliště vybudované na místě bývalého hnědouhelného dolu a dlouhodobě se může chlubit nejčistší vodou v České republice a opravdu překrásnou písečnou pláží. Na statku Bernard v tradičním chebském stylu hrázděných staveb naleznete řemeslné dílny, kde si mohou ověřit svoji zručnost děti i dospělí. Z měst pak nesmíte vynechat město Loket s královským hradem. To se slovy popisuje těžko… je jednoduše kouzelné.

Loket

 

V Karlovarském regionu hraje prim město Karlovy Vary a jeho slavné kolonády, ale netřeba se zde procházet pouze po povrchu, za návštěvu stojí i karlovarské podzemí nebo návštěva Muzea Jana Bechera, kde rozhodně nudu a šeď nenajdete. Pokud vás naopak láká pohled z výšky, vydejte se lanovou dráhou nebo příjemnou procházkou lázeňskými lesy na rozhlednu Diana, kromě rozhledny je zde lesní restaurace, minizoo a Motýlí dům.

 

Posledním regionem, kterým se cyklostezka Ohře loučí s cyklisty Karlovarského kraje je Ostrovsko. Právě město Ostrov stojí za to navštívit, a ač je to malá zajížďka z vyznačené trasy, tak jistě nebudete litovat. Čeká vás tu zámek, klášterní areál „Posvátný okrsek“, překrásný park a další architektonické památky napříč staletími. V horkém dni jistě oceníte i místní koupaliště s dětskými bazény a tobogánem.
 
Další tipy na cyklistické výlety a služby s nimi spojené naleznete na webu www.zivykraj.cz.

Foto: archiv Destinační agentura pro Karlovarský kraj
 

- inzerce -

Diskusní fórum pro: "Cyklostezka Ohře je jedničkou v soutěži DestinaCZe 2018"

Názor Autor Datum a čas
V diskuzi zatím není vložen žádný příspěvek.

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

ReklamaTipy pro Vás

SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

Reklama

Copyright 2007 - 2024 Cykloserver.cz |