Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

Kolo pro život vstupuje do 18. sezóny

12.4.2017 14:37

Největší a nejoblíbenější seriál závodů na horských kolech v ČR, Kolo pro život vstupuje do své 18. sezóny. Tu odstartuje v sobotu 22. 4. v Dobřichovicích u Prahy tradiční „otvírák“ série, závod Trans Brdy České spořitelny.

Bookmark and Share

Populární seriál, jehož patronem je fotbalový brankář Petr Čech a třetím rokem je jeho tváří nejúspěšnější český biker Jaroslav Kulhavý, se v posledních letech snaží co nejvíce zaměřit na rodiny s dětmi a širokou veřejnost v jednotlivých regionech České republiky pod sloganem „Co Čech, to cyklista“. V loňském ročníku se některého ze závodů zúčastnilo rekordních 27.000 závodníků a závodnic, z toho téměř 8000 dětí. V prvním „dospělém“ ročníku si kladou organizátoři z Petr Čech Sport  za cíl rozhýbat a pobavit jízdou na kole ještě více malých i dospělých bikerů. Velká pozornost bude věnována také výuce jízdy na horském kole pod vedením předních českých bikerů v Česká spořitelny Specialized Bike Academy KPŽ, ochraně přírodního prostředí a propagaci zajímavých míst naší vlasti.

Petr Čech: „Kolo pro život je výjimečný cyklistický projekt, který podle mě nemá ve světě obdoby. Jeho jedinečnost spočívá nejen v množství cyklistů, kteří se ho účastní, ale především v možnosti zazávodit si nebo se jen tak projet vybranými trasami v kulisách nádherné české přírody v jeden den s celou rodinou. Právě možnost výběru délky a náročnosti trasy a také jedinečné služby a doprovodný program pro všechny účastníky jsou to, co se mi na seriálu líbí nejvíc. Skvělý sportovní densi na jednom místě užijí všichni.“

Také v letošním roce budou trasy závodů rozděleny podle náročnosti a délky do čtyř kategorií (A, B, C, D) tak, aby si v jeden den na stejném místě mohli na kolo sednout a vyrazit profíci, amatéři, hobíci, děti i sváteční cyklisté. Pokračuje i stále oblíbenější nezávodní vyjížďka D – Fitness jízda na 15 – 20 km pro rodinné týmy a cyklistické začátečníky, neoddělitelnou součástí všech podniků KPŽ je největší seriál dětských závodů na horských kolech ČT Déčko Junior Trophy v pěti věkových kategoriích a speciální kategorií odrážedel s nabitým celodenním doprovodným programem pro celou rodinu.

Kolo pro život letos oslaví 18. narozeniny. To je důvod, proč vstupuje do nového ročníku s mile nostalgickými vzpomínkami na průkopnické začátky i uplynulé ročníky a zároveň s myšlenkou využít obrovského potencionálu 100% českého projektu k dalšímu oslovení Čechů napříč všemi generacemi: „Vyměňte pohodlné lenošení o víkendech za projížďku na kole spojenou se zážitkem z přírody, udělejte něco pro své zdraví. My vám den maximálně zpříjemníme.“ Kromě pečlivě vybraných a dobře značených tratí jsou opět připravené tradiční nadstandardní služby pro účastníky i doprovod v zázemí, ale také celá řada novinek.

Mezi ty nejvýznamnější patří závěrečný dvoudenní bikerský festival KPŽ na Vysočině, spojený s 2. ročníkem podzimního cyklistického veletrhu Test & Expo. Do sportovního programu akce je nově zařazen v pátek večerní MTB sprint, nedělní Junior Trophy Maraton a závod Gravel biků. Dalšími zajímavostmi 2017 je zařazení trasy A Bikemaratonu Drásal České spořitelny do kalendáře Maratonů UCI C3, nové umístění zázemí Oderské Mlýnice a dílčí úpravy na trasách závodů v Dobřichovicích, na Orlíku, Šumavě, v Jestřebích horách, Chrudimi, Znojmě i v Odrách.


Na trasách všech 15 akcí KPŽ 2017 budou ve spolupráci s Vojenskými lesy a statky nově umístěny „Lesní občerstvovací stanice“, ve spolupráci s Plzeňským Prazdrojem „Birell segmenty“ – pečlivě vytipovaná zajímavá místa, která by si závodníci měli především pořádně užít. V zázemích závodů se premiérově objeví Info point KPŽ – Česko jede, místo s veškerými informacemi k seriálu itipy na výlety v okolí, pod patronátem České centrály cestovního ruchu Czech Tourism.


Největší novinkou pro děti je první ročník Junior Trophy Marathonů. Organizátoři vyslyšeli přání mladých závodníků ve věku 10 – 16 let, kteří si chtějí mezi sebou zazávodit také na delších tratích a připravili pro ně maratonskou trať ve čtyřech lokalitách.
 

Organizátoři z Petr Čech Sport si opět dali záležet na nezávodních Fitness jízdách, jejichž patronem je pramenitá voda Rajec. Kratší vyjížďky s minimálním převýšením bezpečně provedou cyklisty krásnými přírodními lokalitami se zastávkami na zajímavých místech a občerstvovací stanici. Letos je nově zlevněno startovné pro dospělé on-line přihlášené měsíc předem, děti které jedou dopolední dětské závody, jedou tuto trasu s rodiči zdarma.

Nedílnou součástí seriálu Kolo pro život je Finálová hra. Letos je hlavní cenou celoroční tipovací soutěže pro dospělé osobní automobil ŠKODA Rapid Monte Carlo od České spořitelny, generálního partnera projektu, děti a mládež hrají o vkladní knížku České spořitelny s počátečním vkladem 30.000 Kč. Připravená je i celá řada dalších celoročních soutěží: Prestige Trophy Marathon – soutěž jednotlivců, Team Prestige Trophy – soutěž týmů, která je rozdělena na kategorie Hobby a Race, a další.

Tradičními partnery projektu jsou Česká spořitelna, pojišťovna Kooperativa a ŠKODA AUTO. Generálním mediálním partnerem je Česká televize, hlavními mediálními partnery mediální skupina Mafra a Český rozhlas Radiožurnál. Partnerem jednotlivých závodů se nově staly Vojenské lesy a statky. Projektu poskytly záštitu: Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy, Ministerstvo obrany, Česká unie sportu, jednotlivé kraje ČR a česká centrála cestovního ruchu CzechTourism.Závody Kolo pro život 2017:

 • 22. 4.  Trans Brdy České spořitelny
 • 29. 4.  Hustopeče AGROTEC Tour ŠKODA AUTO
 • 13. 5.  Mladá Boleslav Tour ŠKODA AUTO
 • 20. 5.  Jestřebí hory České spořitelny
 • 17. 6.  Vrchlabí- Špindl Tour ŠKODA AUTO
 •   1. 7.  Bikemaraton Drásal České spořitelny
 • 22. 7.  Praha Karlštejn Tour České spořitelny
 • 29. 7.  Šumavský MTB maraton České spořitelny
 • 12. 8.  Karlovarský AM bikemaraton České spořitelny
 • 19. 8.  Manitou Železné hory České spořitelny
 •   2. 9.  Plzeňská MTB 50 Kooperativy
 •   9. 9.  Znojmo Burčák Tour Kooperativy
 • 23. 9.  Oderská Mlýnice České spořitelny
 • 30. 9. - 1. 10.  Vysočina Arena Tour České spořitelny

Martina K. Ptáková,
Petr Čech Sport, a.s.

Diskusní fórum pro: "Kolo pro život vstupuje do 18. sezóny"

Názor Autor Datum a čas
V diskuzi zatím není vložen žádný příspěvek.

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

Reklama

automobiloveDILY24.cz

Sjednejte si cestovní pojištění u profesionálů.Tipy pro Vás

Phone Maps - Svět doslova na dlani
 
SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost
 
Locus - nejlepší mobilní aplikace s mapami SHOCart
 
FOR BIKES 2014 - veletrh cyklistiky Praha
 
Galaxy série 2013
 
Kolo pro život
 
BikersStickers.com

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

Reklama

Copyright 2007 Cykloserver.cz | | Tel.: (+420) 731 136 014

Design by OVX.cz