Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

Jarní novinky vydavatelství Cykloknihy

15.5.2017 07:30

V uplynulých dnech vyšlo první letošní číslo nepravidelného cykloturistického časopisu Cykločtení, které přináší zajímavé články a také přehled novinek vydavatelství Cykloknihy. Žhavou novinkou je Deník Jiřího Boudy z cesty do Santiaga de Compostella.

Bookmark and Share

CYKLOČTENÍ JARO/LÉTO 2017

 

Jak se z vyřazených telefonních budek stávají tzv. "Knihobudky" a co josu vlastně zač? Jak můžete některou z nich adoptovat nebo sponzorovat? Jaká jsou pravidla pro veřejné půjčování knih? To vše se dočtete v článku Knihobudka - z vyřazených telefonních budek se stávají veřejné knihovny.

 

Víte, kdy proběhl v Čechách první doložený závod na Velocipedech? Bylo to již v roce 1869 a více se dočtete také v Cykločtení.

 

Cyklostroj jménem Svaťa Božák se letos opět vydává na slavný závod napříč Amerikou RAAM. Jiří Říha jej vyzpovídal, aby se o účasti v tomto extrémním závodě dozvěděl více. Čtěte článek Svaťa Božák se po pěti letech vrací dobrovolně do amerického pekla.

Hlášky Milana Silného, autora 4 knih s cyklistickou tematikou, většinou na téma výjezdů na zajímavé kopce, doprovází fotografie zajímavých a mnohdy peprných míst naší republiky. Čtěte o přípravě páté knihy Milana Silného s názvem Každý kopec bere... dech.

 

V neposlední řadě najdete v Cykločtení také pozvánku na již 19. cyklovíkend se Sport Arsenalem a Cykloknihami. Tentokrát se koná v rekreačním středisku Jachta Holany 23.-25. června a program bude opět nabitý. Čekají vás cyklovýlety, přednášky a besedy s cyklocestovateli.

 

Časopis Cykločtení JARO/LÉTO 2017 si můžete přečíst ve formátu pdf zde.

 

DENÍK JIŘÍHO BOUDY 1/2003

 

Faksimile prvního deníku z poutní cesty do Santiaga de Compostela, na kterou se Jiří Bouda vydal na kole od kostela sv. Matěje v Praze-Dejvicích. Po dosažení cíle – poutního kostela sv. Jakuba ve španělské Compostele – si plánoval návrat vlakem. Měl už předem zakoupenou jízdenku, ale tamní železničáři právě stávkovali, takže cesta domů po železnici nebyla možná. Vypátral náhradní způsob dopravy a český autobus, který byl na zpáteční cestě ze Španělska poloprázdný, ho dopravil i s bicyklem domů.


Jiří Bouda si na své cestě vše nejen zapisoval, ale samozřejmě také kreslil, neboť kresba byla jeho základním vyjadřovacím prostředkem. Vnímal krásu světa kolem sebe, krajinu, neznámá města, potkával zajímavé lidi. Jeho kresby věrně zachycují krajinu i architekturu a jsou jedinečným dokumentem o době, lidech, městech a stavbách. Jiří Bouda byl dokumentarista virtuózní a precizní, měl jistou ruku a čisté srdce.


Ručně psaný zápisník, který je sám o sobě uměleckým dílem, obsahuje i tzv. zkušební cestu, kterou Jiří Bouda absolvoval ještě před tím, než se vydal na dlouhou cestu do Španělska. Vedla z Prahy na Slovensko a přes Rakousko zpět domů.

 

Knihu Deník Jiřího Boudy můžete zakoupit v eshopu vydavatelství Cykloknihy.

Diskusní fórum pro: "Jarní novinky vydavatelství Cykloknihy"

Názor Autor Datum a čas
V diskuzi zatím není vložen žádný příspěvek.

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

Odkazy

ReklamaTipy pro Vás

SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

Reklama

Copyright 2007 - 2024 Cykloserver.cz |