Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

Přečtěte si podzimní Cykločtení 2018

2.1.2019 14:23

Na přelomu roku vyšlo podzimně-zimní číslo občasníku CYKLOČTENÍ. Kromě představení nejnovějších titulů vydavatelství Cykloknihy v něm naleznete i další zajímavé čtení. Tentokrát je hodně prostoru věnováno dílu a cestám akademického malíře Jiřího Boudy, jehož Poutnický deník se nedávno dočkal nového vydání s velkou kreslenou mapou Poutnických cest.

Bookmark and Share

Časopis Cykločtení PODZIM / ZIMA 2018-2019 si můžete přečíst ve formátu pdf zde.

 


POUTNICKÝ DENÍK
(nové vydání s mapou)

 

Koncem roku 2018 se dočkal Poutnický deník Jiřího Boudy nového vydání. Kniha, která shrnuje zážitky tří autorových cest na kole po Evropě, je doplněna nově velkou barevnou mapou, speciálně nakreslenou pro tuto knihu Jiřím Boudou.

 

Kniha obsahuje tyto autorovy cesty:

  • 2003  OD SVATÉHO MATĚJE V PRAZE KE SVATÉMU JAKUBU V SANTIAGU DE COMPOSTELA
  • 2006  CESTA ZPÁTKY – Z LISABONU DO PRAHY
  • 2009  JAK JSEM NEDOJEL DO PAŘÍŽE

Jiří Bouda si na cestách vše nejen zapisoval, ale samozřejmě také kreslil, neboť kresba byla Boudovým základním vyjadřovacím prostředkem. Vnímal krásu krajiny, objevoval nová města, potkával zajímavé lidi. Nádherných obrázků je v knize více než 160. Jeho kresby věrně zachycují krajinu i skvosty architektury a jsou dokumentem o době, lidech, městech i stavbách. Bouda byl dokumentarista virtuózní a přesný, měl jistou ruku a čisté srdce.

Kniha je výpravná, vytištěná na luxusním papíru a celobarevná. Na titulní straně je ručně vlepovaný obrázek katedrály v Compostele a veškeré písmo je provedeno reliéfní ražbou.

Publikace je určena nejen pro cyklisty, ale pro všechny cestovatele. Může být i vhodným dárkem pro milovníky výtvarného umění a koupit ji můžete také ve výhodném kompletu s dalšími díly Jiřího Boudy.


Mapa Poutnických cest Jiřího Boudy

Diskusní fórum pro: "Přečtěte si podzimní Cykločtení 2018"

Názor Autor Datum a čas
V diskuzi zatím není vložen žádný příspěvek.

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

Odkazy

ReklamaTipy pro Vás

SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

Reklama

Copyright 2007 - 2024 Cykloserver.cz |