Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

Odstartujte prázdniny na Drásalovi

23.6.2017 13:50

Nezapomenutelný zážitek slibuje 24. ročník kultovního českého MTB závodu – Bikemaraton Drásal České spořitelny, který se už poosmnácté uskuteční 1. července pod křídly seriálu Kolo pro život v Holešově.

Bookmark and Share

V sobotu s krásným datem, ve kterém se to šťastnými sedmičkami a jedničkami hemží (1. 7. 2017, 1. sobotu v měsíci, 1. den prázdnin, 7. akce KPŽ 2017), zveme na start úplně všechny bikery, od těch nejmenších až po skalní ultramaratonce. Nejstarší, nejtěžší, unikátní závod české horské cyklistiky je neodmyslitelně spojen s postavou obra Drásala, rodáka z Holešova. Dnes už kultovní akce, která vznikla v roce 1994, se od roku 2000 koná pod hlavičkou KPŽ. Každoročně si ji nenechá ujít přes dva tisíce bikerů všech výkonnostních kategorií akci s největším výběrem tras vedoucích krajinou Hostýnských vrchů! Vítěz nejdelší trasy získá mimo jiné trofej - sošku obra Drásala.

Na nejnašlapanějším menu KPŽ můžete vybírat ze 4 tras pro dospělé na 117 km, 55 km, 31 km a nezávodní vyjížďky na 14 km, která je určena jak dospělým, tak dětem. Tyto trasy doplní závod pro cyklistické vytrvalce - Force OBR Drásala na 177 km s převýšením 5432 m, který se letos premiérově pojede jako 1. ročník mistrovství ČR v ultramaratonu a bude na rozvrh dne začleněn nově jako partnerský závod KPŽ. Další novinkou letošního ročníku je zařazení hlavní trasy A mezi maratony UCI C3. To znamená, že body ze závodu si budou moci účastníci započítat do mezinárodní bikerské maratonské série. Speciální kategorii mají pro trasu A i pro Obra tandemy.

Nedílnou součástí nabitého drásalovského programu je dopolední seriál závodů na horských kolech pro děti, ČT Déčko Junior Trophy, kde nejmladší bikeři ve věku 1 – 13 let změří síly v 6 věkových kategoriích, přičemž holky a kluci budou závodit zvlášť a závěrečné klání bude patřit nejmenším holčičkám a klukům na odrážedlech. Děti, které nebudou mít dost, mohou s rodiči vyrazit ještě ve 13 hod. na nesoutěžní rodinou fitness jízdu. A protože na Drásalovi většinou panuje nádherné letní počasí, vítaným zpestřením je vstupenka zdarma pro každé dítě do nedalekého bazénu.

Program Bikemaratonu Drásal České spořitelny 1. 7. 2017:

  • Trasa Force OBR Drásal (177 km, převýšení 5432 m) - start 5:30, náměstí Dr. E. Beneše
  • Trasa A (117 km, převýšení 3920 m) – start 7:45, náměstí Dr. E. Beneše
  • Trasa B (55 km, převýšení 1985 m) – start 11:30, náměstí D. E. Beneše
  • Trasa C (31 km, převýšení 949 m) – start 11:55, náměstí Dr. E. Beneše
  • Trasa D – Fitness jízda (14 km, převýšení 190 m) - start 13:00, náměstí Dr. E. Beneše
  • Dětský seriál ČT :D Junior Trophy (okruh v zázemí zámecké zahrady) – starty jednotlivých kategorií od nejstarší po nejmladší 9:00 – 11:50. Řazení na start probíhá vždy 10 minut před startem dané kategorie.

Do závodu se můžete za výhodnějších podmínek přihlásit on-line do půlnoci 28. 6. 2017 na www.kolopro.cz. Přihlásit se můžete samozřejmě na všechny trasy i na místě, a to v pátek 30. 6. 16:00 – 20:00, na trasy B, C, D a ČT :D JT i v sobotu 1. 7. 8:00 – 11:00.

Závodní část dne je doplněna nabitým celodenním doprovodným programem pro celou rodinu v zázemí zahrady překrásného barokního zámku v Holešově. Připravené jsou všechny standardní služby pro bikery: catering, sprchy, mycí boxy a hlídaná bezpečná zóna pro kola i mechanické depo a spousta prodejních stánků partnerů seriálu. Hlavní partner závodu, Česká spořitelna, připravila pro děti celodenní zábavný a sportovní program v dětské Modré zóně, plné soutěží, atrakcí a tvořivé činnosti, v Dětském klubu je „Spořka“ patronem dětské soutěže v kreslení „Namaluj si svůj dres“, v hlavní Modré zóně poskytuje závodníkům pohodlnou jídelnu, kavárnu s italskou kávou i dětský koutek. Sportovní den vyvrcholí slavnostním vyhlášením vítězů všech kategorií, slosováním bohaté tomboly a večerním koncertem.

Vyberte si trasu, která vám nejlépe sedí a oslavte začátek prázdnin s Kolem pro život na slunné, pohostinné Moravě a stejně naladěnými přáteli!

Více na www.kolopro.cz nebo www.drasal.cz

Martina K. Ptáková

Diskusní fórum pro: "Odstartujte prázdniny na Drásalovi"

Názor Autor Datum a čas
V diskuzi zatím není vložen žádný příspěvek.

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

ReklamaTipy pro Vás

SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost
 
Phone Maps - Svět doslova na dlani

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu freytag & berndt Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

ReklamaPhoneMaps


Copyright 2007 - 2022 Cykloserver.cz |