Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

Nejlepší ocenění pro cyklistické závody

4.5.2018 09:15

Jízdní kola mají poměrně zajímavou historii. První myšlenka sestavení jízdního kola pochází již ze 16. století, kdy slavný malíř Leonardo da Vinci namalovat tisíce náčrtů, jak by kolo mohlo vypadat. Od té doby uplynulo stovky let a za nejdůležitější moment výroby jízdních kol je považován vynálezce John Kemp Starley. Kolo, které poprvé mělo řetězec, spojilo pedály se zadním kolem a řídícími předními koly. Tak jak dnešní vypadá, je už jen pokrok v technologii, designu, materiálů. Ročně se vyrobí více jak 150 milionu kol na celém světe. Kolo slouží nejen jako dopravní prostředek, ale také sportovní zařízení, jehož nejznámějším závodem je Tour de France. První takový závod se uskutečnil v roce 1903 a vítězem se stal Maurice Garin. Nejlepší cyklisté získají ocenění v podobě medailí, trofejí, pohárů, diplomů.

Bookmark and Share

Diplom pro cyklistické závody


Diplomy většinou získávají mladí cyklisté v nenáročném terénu a v krátkém závodním čase. Cyklistické diplomy jsou vyrobeny z tvrdého papíru a nejčastějším formátem je velikost A5, A4. Na diplomu samozřejmě že nesmí chybět motiv, což je závodní kolo, případně kluk jedoucí na kole.

Cyklistické medaile


Cyklistické medaile bychom mohli rozdělit do dvou skupin a to: pamětní a klasické. Pamětní medaile se vyrábějí jak z drahých kovů (zlato, stříbro, bronz) tak imitací drahých kovů. Mají vyryté místo, název, rok cyklistického závodu. Často jsou doplněny stuhou, jejíž barvy mohou znamenat místo konání závodu. Klasické medaile se rozlišují od pamětních pouze motivem.  Motivem bývá často vyryté kolo, jedoucí cyklista, cyklista, který projíždí vítěznou páskou a podobně. Medaile můžou být volně uchovány v sametových krabičkách, tak i opatřeny stuhou (na pověšení).

Cyklistické poháry


Vítězné cyklistické poháry jsou ve tvaru kalichu. Motivem je kolo, cyklista, ale i ozubené kolo a vše zpevněno na plastovém, nebo mramorovém podstavci. Poslední dobou se ale můžeme setkat i s jiným typem poháru a to je zlatý cyklista jedoucí po cestě a uloženo na mramorové kostce.

Cyklistické trofeje


Cyklistickou trofej může cyklista získat jen u nejvýznamnějších závodů světa, což bezesporu patří Tour de France. Jeho motiv musí mít prvky kola, ale i samotného závodu. Trofej bývá vyrobena ze skla, ale i kombinací drahých kovů.Kompletní nabídku naleznete na e-shopu společnosti Poháry Bauer.

- inzerce -

Diskusní fórum pro: "Nejlepší ocenění pro cyklistické závody"

Názor Autor Datum a čas
V diskuzi zatím není vložen žádný příspěvek.

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

Odkazy

ReklamaTipy pro Vás

SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

Reklama

Copyright 2007 - 2024 Cykloserver.cz |