Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

Frýdlantský ČEZ duatlon podruhé – závod pro zapálené sportovce i rodiny s dětmi

13.6.2018 15:08

Frýdlant nad Ostravicí – Loni si odbyl svou premiéru nový závod – Frýdlantský ČEZ duatlon. Kombinace běhu a jízdy na horském kole účastníky zaujala a nová sportovní tradice je hned na světě. V sobotu 16. června se tak ve Frýdlantu nad Ostravicí uskuteční druhý ročník závodu, kde se mimo hlavní klání představí také junioři a rodiny s dětmi. Na programu nebude chybět ani oblíbený a letos jubilejní desátý Bernard Beskydský šerpa –závod ve vynášce sudu piva na vrchol Lysé hory.

Bookmark and Share

Start hlavního závodu je naplánován na 13 hodin na fotbalovém hřišti ve Frýdlantu nad Ostravicí. První částí Frýdlantského ČEZ duatlonu je nenáročný běh v délce 4,5 km s malým brodem vedoucím přes Lubenskou lávku a okolí a zpět na hřiště. Odtud následuje 19 km jízdy na horském kole po zpevněných a polních cestách nad vodárnou Nová Ves, přes úbočí Ostré hory a Staškova kolem lyžařských vleků, přes obec Malenovice a zpět na fotbalové hřiště. Poslední část, opět běžecká, zavede účastníky už jen k Lubenské lávce a zpátky po nové stezce podél řeky Ostravice na fotbalové hřiště do cíle. Závod mohou absolvovat jednotlivci, ale i štafety, kdy si příslušné úseky rozdělí dvojice.

Pořadatelé myslí i na mladší účastníky, pro které je přichystán Juniorský běh se závodním okruhem o délce 2,5 km. Děti od 10 do 12 let absolvují jedno kolo, děti od 13 do 15 let si ho zaběhnou hned dvakrát. V 11 hodin odstartuje Rodinný běh, kterého se mohou zúčastnit děti do 9 let spolu se svými rodiči. Výběr délky trasy je libovolný, lze absolvovat 1 km nebo 2,5 km. Vstupenkou do závodu je vlastnoručně vyrobený dres v barevném koutku.

Desáté narozeniny Beskydského šerpy i seskoky paraglidistů


Den plný zábavy a sportu odstartuje tradičně výstup čtyřčlenných týmů se sudem piva umístěným na šerpské krosně na Lysou horu Bernard Beskydský šerpa. Že je tento zábavný a přitom náročný závod mezi účastníky opravdu populární, svědčí i skutečnost, že se letos koná již podesáté! Týmy čeká 950 metrů tvrdého výšlapu s převýšením skoro 1 000 metrů. Na prvních deset nejrychlejších družstev čeká na Lysé hoře tradiční lahůdka, plný sud piva. Vítězný tým si k tomu ještě odnese krásný pohár od skláře Zdeňka Kunce.

Ten, kdo se nebude chtít aktivně zapojit do závodů, může si přímo v areálu užít bohatý doprovodný program. Největším lákadlem budou bezesporu paraglidingová exhibice těch největších mistrů, biketrialová a parkurová show ostravského klubu Metan Trials, na programu bude i zábavně-výchovná dopravní prevence v rámci projektu V jedné stopě a řada soutěží a her včetně tomboly. Sportovci i návštěvníci mohou také pomoci dobré věci. Na Oranžových kolech Nadace ČEZ se bude tentokrát šlapat pro frýdlantskou pobočku Svazu tělesně postižených v ČR a také pro děti, které se učí poznávat a chránit přírodu v ČSOP Lubno.


Více informací na www.frydlantskyduatlon.cz.

Eva Hromádková

Diskusní fórum pro: "Frýdlantský ČEZ duatlon podruhé – závod pro zapálené sportovce i rodiny s dětmi"

Názor Autor Datum a čas
V diskuzi zatím není vložen žádný příspěvek.

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

ReklamaTipy pro Vás

SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

Reklama

Copyright 2007 - 2024 Cykloserver.cz |