Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

Horský výšlap i pohodovou Fitness jízdu zažijete na KPŽ Vrchlabí – Špindl Tour

19.6.2018 14:45

V sobotu 23. června, se sjedou na letišti Vrchlabí všichni příznivci horských kol na kalendářně první letní podnik série KPŽ 2018: Vrchlabí - Špindl Tour ŠKODA AUTO. Organizátoři 8. ročníku oblíbené bikerské akce připravili výběr tras pro všechny věkové i výkonnostní kategorie cyklistů, od nejmenších dětí na odrážedlech až po elitní jezdce.

Bookmark and Share

Víkend ve Vrchlabí je koncipován jako rodinná akce uprostřed přírody v jedné z nejnavštěvovanějších turistických destinací v Čechách. Rodiče s dětmi se mohou společně zúčastnit originální nezávodní vyjížďky po trase D – tzv. Fitness jízdy, zdatnější bikeři a bikerky vyrazí na 2 různě dlouhé závodní trasy B nebo C. Na děti čeká dopoledne dětský seriál závodů na horských kolech v šesti věkových kategoriích a nabitý celodenní doprovodný program v areálu zázemí. Ten začne netradičně už v pátek odpoledne, kdy si všechny děti budou moci vyzkoušet sportovně zábavný program Cyklokroužků. K dispozici nebude chybět hudba, občerstvení a samozřejmě spousta drobných cen jako motivace pro všechny účastníky pátečního doprovodného programu.

V nejprostornějším areálu KPŽ, na vrchlabském letišti najdou účastníci i jejich doprovod vše, co potřebují: prezenční přívěs, info stánek, umývárny, mechanické depo, hlídanou zónu pro kola, catering, jídelnu, kavárnu a další oblíbené stánky partnerů, které tvoří veselé stanové městečko. Plochy pro zaparkování aut návštěvníků jsou díky velikosti zázemí komfortní, zájemci zde najdou také dostatek místa pro kempování zdarma.
Do závodu se můžete přihlásit on-line předem nejpozději do 20. 6. na www.kolopro.cz,
přihlášky je možné podat i na místě v pátek 22. 6. navečer a v den závodu dopoledne.

Od 9:00 bude letištní plocha patřit malým závodníkům a závodnicím. Roztočí se kola dětské série ČT Déčko Junior Trophy od nejstarší kategorie 12 – 13 let a postupně budou následovat starty všech věkových kategorií dětí až po nejmenší klučiny a holčičky na odrážedlech. Po závodech čeká na děti skvělý program v Modré zóně, kde je přichystána řada soutěží o hezké ceny, skákací hrad, trampolíny i tvůrčí aktivity. Ve stanu Dětského klubu s hracím kobercem a kupou hraček si zase vyhrají ti nejmenší. Speciální upozornění si zaslouží Bike Academy, kde se zkušení instruktoři z řad předních českých bikerů věnují dětem i dospělým při tréninku jízdy na kole, další zkušenosti a odměnu za zvládnutý úkol získáte také na pumptrackové dráze Chupa Chups.

Chcete si společně s dětmi nebo přáteli užít nezapomenutelný výlet na kole? Pak zvolte ve Vrchlabí nezávodní trasu D - Fitness jízdu. 33 km dlouhá vyjížďka s převýšením 1415 m není kupodivu vůbec náročná. Do délky i výšky jsou totiž započíteny také všechny úseky vzhůru z Herlíkovic na Žalý a ze Svatého Petru na Pláně, které zdoláte pohodlně lanovkou i se svými koly. Jízdné lanovkou je navíc součástí standardní ceny startovného. Sečteno, podtrženo, „Fitkaři“ pojedou pouze po rovině nebo z kopce dolů, protože letos nově ubyl počáteční kopec k lanovce a krásná vyjížďka povede po rovince podél Labe skrz bývalou fabriku Optrex (Tesla) až do Herlíkovic k lanovce.  Účastníky trasy D tedy čeká parádní vyhlídková jízda, kochat se budou pohledy na běžně nepřístupné území Krkonošského národního parku a kdo vyrazí včas, může si ve Špindlerově Mlýně udělat odbočku na zdejší tradiční spindlerovskou pouť. Krkonošská fitka patří k nejoblíbenějším v celém seriálu, přijeďte si ji užít bez obav s celou rodinou!

Start všech tří vypsaných tras je letos z důvodů stavebních prací umístěn u řeky Labe v ulici Vančurova, za kulturním domem Střelnice. Filmoví fajnšmekři určitě vědí, že toto místo je známé z filmu "Hoří má panenko“. Cesta z letiště na start bude pečlivě značena, cíl všech tras je na letišti Vrchlabí. Trasa B startuje v 11:00, trasa C v 12:00 a trasa D individuálně od 11:00 - 12:30. A na co se mohou těšit účastníci závodních tras? Hlavní trasa B měří 50 kilometrů a má převýšení - 1801 metrů. To už je pěkná porce kilometrů a nastoupaných metrů určená opravdu jen pro trénované bikery. Závodníci po krkonošských cestách musí zdolat tři hodně těžká stoupání. Odmění je ale překrásné výhledy z vrcholů hor na Krakonošův revír, osvěžující jízda po hrázi přehrady Labská a také velice štědré občerstvovací stanice (Rovinka, Strážné, penzion Hanapetr), které kromě tradičních traťovek a profesionálních produktů Nutrend nabídnou místní dobrůtky – grilované maso, škvarkovou pomazánku s domácím chlebem a vychlazené točené pivo. Hlavní závod stejně jako loni povede do Krkonošského národního parku až k Tetřevím boudám.

Také na kratší trasu C (35 km, převýšení 1192 m) by se měli vydat ti, kteří už mají na kole něco najeto a nevadí jim kopce. Závodníci se žlutým startovním číslem ovšem budou oproti nejdelší trase ušetřeni 15 kilometrů ze Strážného na Zlaté návrší, Tetřeví boudy a Peklo.

Přijeďte do našich nejvyšších hor strávit sportovní víkend s kolem a celou rodinou! Těšíme se na vás. Více informací na www.kolopro.cz a na facebooku projektu.

 

Martina K. Ptáková

Diskusní fórum pro: "Horský výšlap i pohodovou Fitness jízdu zažijete na KPŽ Vrchlabí – Špindl Tour"

Názor Autor Datum a čas
V diskuzi zatím není vložen žádný příspěvek.

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

ReklamaTipy pro Vás

SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost
 
Phone Maps - Svět doslova na dlani

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu freytag & berndt Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

ReklamaPhoneMaps


Copyright 2007 - 2022 Cykloserver.cz |