Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

Úbočím Králického Sněžníku

27.8.2018 07:41

V rámci tohoto cyklovýletu vás pozveme do oblasti Králického Sněžníku. Tento region je velmi bohatý na nejrůznější turisticky atraktivní místa, najdete zde jak krásnou horskou přírodu, tak i vojenské památky nebo dokonce obřího mamuta.

Bookmark and Share

Opět se jedná o okruh, tentokrát bude start i cíl v městečku Králíky, které se nachází na úbočí třetího nejvyššího pohoří v České republice – masivu Králického Sněžníku. Za návštěvu tu stojí třeba místní městské muzeum. Tady kromě zajímavých expozic popisujících historii a život na Králicku, okolní přírodu nebo řemesla najdete i turistické informační centrum, kde můžete získat razítko do své Vandrovní knížky.

Rozhledna Klepý vrch a Dolní Morava


Ať už z města vyrazíte jakýmkoli směrem, prakticky všude narazíte na pozůstatky vojenského příhraničního opevnění z doby před druhou světovou válkou. Přímo na trase cyklostezky číslo 4361 budete mít třeba unikátní Vojenské muzeum Králíky nebo velmi dobře zachovaný pěchotní srub K-S 14 „U Cihelny“. Vnitřek tohoto vojenského objektu si můžete prohlédnout dokonce i s průvodcem, který vás zasvětí do života obránců srubu. A když vyrazíte z Králík v opačném směru okruhu, pojedete kolem Dělostřelecké tvrze Hůrka. Ta měla představovat opěrný bod předválečného systému opevnění a návštěva zpřístupněných prostor tvrze spolu s podzemními chodbami a  vedlejšími objekty je nezapomenutelným zážitkem nejen pro milovníky vojenské historie.

Pěchotní srub K-S14 U Cihelny


A nyní už přichází tvrdá práce v pedálech a stoupání na Dolní Moravu. Tento resort patří mezi nejvyhledávanější horská střediska v České republice a zdaleka už neláká jen na zimní radovánky. V létě tu totiž zažijete dokonce možná ještě více zábavy než v zimě, protože je tu prostě spousta atrakcí pro děti i dospělé. Pro malé návštěvníky tu mají kromě různých zábavních parků nově otevřenou i největší atrakci svého druhu na světě v podobě interaktivního, 13 metrů vysokého mamuta.

Stezka v oblacích Dolní Morava

 

Asi největším lákadlem posledních let je však úžasná Stezka v oblacích u Chaty Slaměnka. Nahoru se můžete dostat lanovkou od Wellness hotelu Vista nebo si sem poctivě vyšlápnout úbočím Králického Sněžníku. Jestliže absolvujete celý navržený cyklovýlet, pak zároveň zdoláte královskou etapu letošního ročníku soutěže, protože tato poslední trasa je opravdu nejtěžší. Ať už se však rozhodnete ji zdolat jakýmkoli způsobem, nebo třeba jen její část, věřte, že na tento výlet budete dlouho vzpomínat a rádi se sem ještě někdy vrátíte.


Přesný popis trasy najdete pod tímto odkazem, informace o soutěži Cyklopecky Pardubického kraje a další zajímavé cyklotrasy pak na stránkách www.vychodnicechy.info/cyklopecky.


 

- inzerce -

Diskusní fórum pro: "Úbočím Králického Sněžníku"

Názor Autor Datum a čas
V diskuzi zatím není vložen žádný příspěvek.

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

ReklamaTipy pro Vás

SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

Reklama

Copyright 2007 - 2024 Cykloserver.cz |