Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

Křížem krážem Skutečskem

28.5.2018 07:33

Trasa tohoto atraktivního výletu na rozhraní Chrudimska-Hlinecka a Českomoravského pomezí vás povede převážně po vedlejších silnicích. Po cestě můžete obdivovat zajímavá muzea, historické památky a přírodní krásy tohoto koutu Východních Čech.

Bookmark and Share

Zámek Nové Hrady

 

Okruh výletu měří 39 kilometrů a ideálním výchozím i cílovým bodem je město Skuteč. V tomto městečku najdete třeba unikátní Muzeum obuvi a kamene a v okolí také mnoho opuštěných a zatopených kamenných lomů s pozůstatky těžby. Mezi nejkrásnější patří lomy Andrusivův, Kaňon a Zvěřinov.
 

Pokud pojedete se svými malými ratolestmi, zastavte se v Záchranné stanici a ekocentru Pasíčka u Proseče, jehož posláním je záchrana zvířat z volné přírody na území Pardubického kraje. V Proseči se pak dá navštívit i malebné muzeum na náměstí se sbírkou dýmek.

 

Muzeum dýmek Proseč

 

Přes Bor u Skutče, odkud se můžete vydat na osvěžující procházku ve stínu pískovcových skal v Toulovcových maštalích, jež jsou navíc protkány vlastní sítí cyklostezek, přijedete kolem Chaty Polanka s výbornou kuchyní a příjemným venkovním posezením do Nových Hradů. Zdejší zámecký areál v čele s nádherným rokokovým zámkem vás jistě uchvátí a možná si tu budete připadat jako v pohádce.

Luže

 

Po cestě zpět do Skutče byste neměli vynechat alespoň krátkou prohlídku městečka Luže. Můžete se tu pokochat výhledem do krajiny od hradu Košumberk, projít si nádherný Hamzův park a arboretum nebo navštívit krásně opravený kostel Panny Marie Pomocnice křesťanů na Chlumku. Zpět do Skutče je to odsud už jen zhruba 10 kilometrů. Přesný popis trasy najdete pod tímto odkazem, informace o soutěži Cyklopecky Pardubického kraje a další trasy pak na stránkách www.vychodnicechy.info/cyklopecky.

 

 

- inzerce -

Diskusní fórum pro: "Křížem krážem Skutečskem"

Názor Autor Datum a čas
V diskuzi zatím není vložen žádný příspěvek.

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

ReklamaTipy pro Vás

SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

Reklama

Copyright 2007 - 2024 Cykloserver.cz |