Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

Tip na běžky: tajemný kruh v Rudolticích

24.2.2010 15:24

Rudoltice na lanškrounsku se staly svědky zajímavého úkazu - nedaleko zámecké věže během noci roztál na kruhovém prostoru o poloměru 2 metry sníh a začala na něm rašit tráva.

Bookmark and Share

Hned se objevily spekulace, co se vlastně za tímto jevem skrývá, že tu třeba může strašit zakopaný zlý zámecký pán, nebo dokonce přistáli „ufouni“. Kastelánka rudoltického zámku paní Šerkopová naměřila uprostřed kruhu teplotu přes sedmnáct stupňů, přičemž venkovní teplota je pořád pod nulou. Pohádkám určitě většina lidí v obci nevěří, ale kdyby tu tak vyvěral horký minerální pramen, ten by se rozhodně hodil! Třeba by sem turisté začali proudit dosud nevídaným tempem. Vedle domorodců by z toho měl určitě radost i Miroslav Stejskal, radní odpovědný za cestovní ruch. „To určitě ano, ale jsem realista. Určitě se nějaké rozumné vysvětlení najde, ostatně podobný úkaz zde prý pozorovali skauti už před několika desítkami let. “ řekl s úsměvem radní s tím, že je sám velice zvědav na výsledek sondáže, kterou na místě unikátního jevu nechal udělat majitel památky architekt Přemysl Kokeš.

Podobné jevy v minulosti zpravidla vedly k odhalení podzemních prostor, staré kanalizace, zásobníků s kejdou z dřívější zemědělské činnosti, ale někdy i činnosti různých vtipálků, kteří kruh či jiný obrazek „založili“ chemikáliemi. Každopádně stojí za to prozkoumat záhadu na vlastní oči.

 

zdroj: www.rudoltice.cz

 

-red-

foto: Krasava Šerkopová

Diskusní fórum pro: "Tip na běžky: tajemný kruh v Rudolticích"

Názor Autor Datum a čas
RE: Tip na běžky: ta... Xaws 1. 3. 2010, 15:40
RE: Tip na běžky: ta... Tomáš 26. 2. 2010, 17:06
RE: Tip na běžky: ta... Trupík 26. 2. 2010, 08:44
RE: Tip na běžky: ta... kastelánka 26. 2. 2010, 05:30

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

ReklamaTipy pro Vás

SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

Reklama

Copyright 2007 - 2024 Cykloserver.cz |