Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

Bikerské putování po vinicích

3.9.2018 14:53

Vydejte se s Kolem pro život na bikerské putování po vinicích a dalších krásách Znojma! Připravené jsou nenáročné překrásné trasy pro celou rodinu, soutěže pro děti, skvělý doprovodný program, víno, burčák a vřelá atmosféra Jižní Moravy. Nejoblíbenější závod seriálu Kolo pro život se uskuteční v sobotu 8. září ve Znojmě.

Bookmark and Share

Pořadatelé neusnuli po předchozích veleúspěšných dílech na vavřínech a pro letošní 5. ročník opět přichystali nádherné, malebné a pečlivě značené trasy, nezapomenutelné, dary moravských vinic, sadů a produkty šikovných rukou přetékající občerstvovací stanice, prostorné zázemí, nabitý doprovodný program a pořadatele ochotné pomoci na každém kroku. Centrem dění se opět stane areál Louckého kláštera, kam se vejde celé zázemí seriálu a skvělé služby pro závodníky seriálu Kolo pro život. Právě zde se také uskuteční starty všech závodních i nezávodních tras kromě nejdelší prestižní trasy B. Sem se do cíle sjedou závodníci ze všech vypsaných tras. Pokud jste již v minulých ročnících sami na vlastní kůži nevyzkoušeli, jaké je to být účastníkem velkého závodu, prozradíme vám, proč nesmíte letos ani náhodou chybět.

Pro koho je tento závod určený a jaké menu letošní Burčák Tour připravila?
„Úplně pro každého cyklistu. Nezáleží na tom, jestli jsou vám 2 roky a sedláte odrážedlo nebo jste sedmdesátiletý nadšenec, jestli jste začátečník nebo profík, máme trasy pro všechny věkové a výkonnostní kategorie."

Naprosto pohodovou záležitostí je nezávodní krátká vyjížďka trasy D, tzv. Fitness jízda na 17 – 21 km, která je určená rekreačním cyklistům a rodinným týmům, prostě všem, kteří jezdí na biku pohodovou rychlostí pro radost. Právě tato trasa je hodně populární, vede krásnou krajinou v těsné blízkosti Národního parku Podyjí. Konicích na občerstvovací stanici u cukrárny rodiny Blahuškových je připraveno spousty sladkých překvapení nejen pro děti, ale i pro jejich doprovod a všechny zúčastněné. Dále trasa pokračuje vinicemi přes Kraví horu. Tady je pro změnu nachystaná ochutnávka sladkého hroznového vína několika místních odrůd. Při začínajícím klesání pak určitě stojí za povšimnutí překrásný výhled na Znojmo a Pálavské vrchy. Během jízdy se navíc  sami můžete rozhodnout, jestli pojedete kratší nebo delší verzi.

Úplně z jiného soudku je hlavní, nejdelší trasa B na 57 kilometrů. Její slavnostní start se uskuteční v centru Znojma na fanoušky obsypaném náměstí T. G. Masaryka v 11:00. Nablýskaný zaváděcí vůz ŠKODA a motorky provedou závodníky Vídeňskou ulicí, kde se pro tyto účely na chvíli zastaví doprava. Jezdci pak pokračují z města ven směrem na OblekoviceNesachleby přes Načeratický kopec. Letošní novinkou je úprava trasy okolo kamenolomu v Tasovicích, kde docházelo k nemilým setkáním s nákladními auty, jedoucími z lomu. Po výjezdu na silnici směřující na Tasovice bikeři nově odbočí asi po sto metrech vpravo na Derflice a dále zamíří na Strachotice a Jaroslavice, kde je za rybníkem první bufet. Ani letos nebudou chybět finanční prémie Premium hotelu Znojmo na nečekaně prudkém stoupání za Jaroslavicemi. Převýšení celé trasy je ale jinak, ve srovnání s ostatními závody KPŽ, minimální - cca 480 metrů.


Zkrácená verze závodní trasy měří 32 km (převýšení 348 m). Startuje v 12:30 z areálu Louckého kláštera. Až do Stochovic vede po totožné trase jako Béčko, zde uhne doprava, mine Strachotický vrch, aby se opět u Vrdbovce napojila na závěrečné kilometry delší trasy a přes Sedlešovice se vrátila do cíle. Na všech třech občerstvovacích stanicích bude k radosti všech účastníků nachystaná ochutnávka burčáku a vína Znovínu Znojmo a moštu z AGRO Stošíkovice. Žízeň nikdo mít nebude. :)

K tak velké akci je asi připravený i zajímavý doprovodný program?
„Určitě! Kromě mnoha lákadel pro děti, jako je např. skákací hrad, trampolína a dovednostní soutěže v Modré zóně České spořitelny, hračky a hry v Dětském klubu, pumptracková dráha Chupa Chups a zábavná výuka jízdy na kole v Bike Academy je pro rodiny přichystaná tradiční znojemská soutěž ve vyřezávání dýní, v dalších soutěžích si na své přijdou i dospělí cyklisté a jejich doprovod. Chybět nebude ani přehlídka historických vojenských a četnických, uniforem včetně historických zbraní v akci. Závodu se již tradičně zúčastní Ivan Křivánek na své historické dřevěné drezíně. Znovín Znojmo má připravenou přehlídku všech svých vín a ostatního sortimentu včetně burčáku. AGRO Stošíkovice ve své prodejně i ve stánku v areálu závodu přijede s nabídkou ovoce a ostatních produktů v zaručeně české kvalitě. Firma EFKO Veselí nad Lužnicí věnuje každému účastníkovi hlavního závodu jeden ze svých mnoha produktů – vynikající „Moravské okurky“.

A my jedním dechem dodáváme: Udělejte si čas na celý víkend. Vždyť Znojmo je nejen městem okurek, vína a burčáku, ale také vzácných historických památek, kaváren a cukráren a v okolí najdete spoustu hezkých cyklotras a vinných sklípků. Teprve po dvou dnech máte šanci vidět Znojmo dvojmo :).


Akci podpořilo město Znojmo, finanční podporu poskytl Jihomoravský kraj.

 

Martina K. Ptáková

Diskusní fórum pro: "Bikerské putování po vinicích "

Názor Autor Datum a čas
V diskuzi zatím není vložen žádný příspěvek.

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

ReklamaTipy pro Vás

Phone Maps - Svět doslova na dlani
 
SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost
 
Locus - nejlepší mobilní aplikace s mapami SHOCart
 
FOR BIKES 2014 - veletrh cyklistiky Praha
 
Galaxy série 2013
 
Kolo pro život

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

Reklama

Copyright 2007 Cykloserver.cz | | Tel.: (+420) 731 136 014

Design by OVX.cz


Reklama: Praktické láhve na pití botanela ze zdravotně nezávadného plastu


Reklama: Cestovní pojištění Porovnej24.cz