Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

Bohemia Divide 2018, 3. díl

22.10.2018 07:36

Ráno má stejný scénář - budík ve tři. Venku teplota atakuje nulu, tak si nechávám i pyžamo. Kopce v Lužických horách mne ale zahřívají dostatečně. Dnes si slabou chvilku vyžírám zase já.

Bookmark and Share

Nejstarší účastník Dalibor Gut

 

Naštěstí potkáváme mého loudacího souputníka Martina, který mne dostává z mé ranní letargie. Klábosíme o všem možném a navíc se kocháme boží krajinou. To ráno je úžasné. Obloha vymetená, slunce nás začíná hřát a my víme, že dnes budeme v cíli. Místy blbneme jak malí kluci. Nastupujeme si, jak na odpolední vyjížďce po práci, hecujeme se.

 

Na nejsevernější výspě Česka nás už nic nebolí ani netrápí. Je nám fuk, že jeden náš “soupeř” má náskok několik desítek minut. Dáme bagetu a zbylých čtyřicet dojíždíme v naprosté pohodě. Jsme na děleném třetím a čtvrtém místě. O čtvrt hodiny za Ondrou a o tři hodiny za Indiánem. Ti nás udělali na spánek.

 Nejsevernější výběžek ČR


Cíl je v pivovaru Kocour, kde nás čekají organizátoři Honza s Borkem, výborný pivo, luxusní pečený koleno a parádní atmosféra. Na páteční večer je plánovaná afterparty. To už já ale budu s rodinou zase někde jinde.


Afterparty oživila liberecká kapela Hulapop s úžasnými hity od Boba Dylana, skupiny Band a bluesovými americkými fláky.  Závodníci však dojíždějí až do sobotního večera. Navzdory vrtkavému počasí a orkánu, který první den posunul obtížnost akce o 1-2 úrovně obtížnosti výše, do cíle dorazilo 39 závodníků z celkového počtu 49 startujících. Nikdo z odstoupivších nevzdal bez boje. První do cíle dorazil Míra „Indián“ Franěk, který stanovil traťový rekord na 2 dny 20 hodin a 45 minut. První a jediná žena v pelotonu Jitka Válová proťala pomyslnou cílovou pásku v čase 4 dny 13 hodin a 30 minut. Poslední, kdo dorazil do cíle, byl nejstarší závodník ve startovním poli nezdolný Dalibor Gut a v cíli ukázal, jak má slavit šampion. Jeho čas je 6 dní 9 hodin a 30 minut.

Jitka Válová - jediná žena ve startovním poli


Podle mne má Bohemia Divide slušně našlápnuto k dalším ročníkům. Má potenciál stát se takovým lehkým zavírákem sezóny nonstop nezabezpečných bikepackingových závodů, který si každý užije po svém. Líbí si mi Honzův názor, kterého se při trasování držel, že cyklistický závod se má jet. Nikoliv tlačit, či nést. Laťka je nastavena na necelé tři dny a nejspíš bude v dalším ročníku překonána. Ale i ti, kteří dojeli na opačném konci si zaslouží smeknout helmu. Užít si téměř sedm dní bajkování po české kotlině i kopcích si žádá slušnou dávku výdrže, zvlášť když je vám 68 let!

 

 

Text: Honza Švarcbach, Dan Klimeš

Foto: Honza Švarcbach, Borek Chadima, Zdeněk Sedláček, David Voříšek, Dan Klimeš

Diskusní fórum pro: "Bohemia Divide 2018, 3. díl"

Názor Autor Datum a čas
V diskuzi zatím není vložen žádný příspěvek.

Fotogalerie

Reklama

Pojištění kola v rámci pojištění domácnosti u Top-Pojištění.cz.Tipy pro Vás

Galaxy série
 
SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost
 
Kolo pro život
 
Phone Maps - Svět doslova na dlani
 
FOR BIKES - veletrh cyklistiky Praha

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

Reklama

Copyright 2007 Cykloserver.cz | | Tel.: (+420) 731 136 014

Design by OVX.cz


Reklama: Praktické láhve na pití botanela ze zdravotně nezávadného plastu