Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

Loudání se synem 2018, 4. díl

30.1.2019 07:25

Ráno jsme trošku nervózní, abychom nevzbudili paní domácí a neztratili čas další konverzací. Na kole jsme za 15 minut od probuzení i s vyčištěnými zuby. Náš rekord. Rychle z Obecnice pryč.

Bookmark and Share

Do cíle to je asi stovka. Doma by nám to přišlo jako solidní celodenní výlet. Na Loudání si říkáte: "Už jenom stovečka, no to je paráda." Hlavně se nepřecenit. Všichni víme, že někdy 10 pořádných Loudacích kilometrů klidně vydá za 100.

Ranní mlhy u Jinců


V ranním šeru vidíme blikačky. To nám den pěkně začíná. Zvlášť když zjistím, že dojedeme opět úžasného bikera Karlose. Cesta tak po ránu ubíhá sama. Na Kloučku nám Karlos ukazuje trampský hřbitov. Teda ještě si nechceme prohlídnout, do čeho jdeme. Sjíždíme do Jinců. Mlha, že by se dala krájet. Rychle vyjet na Plešivec. Mlhou prostupují ranní paprsky. V kopci klukům poodjíždíme a za chvíli dojíždíme i Pepu a Petra, kteří nás v noci předjeli. Na Plešivci se nás schází opět šest. Je inverze a my si kolektivně užíváme jasnou oblohu, sluníčko a mraky pod námi. Snídáme.

Plešivec


Plešivec je poslední větší kopec. Do cíle se cesta již houpe přes pahorkatiny. Po sjezdu z Plešivce další milé překvapení. Zdena Holubec z Kroměříže. Nováček na Loudání. Nováček se vším všudy. Vítěz kategorie o nejtěžší batoh na zádech. Ale do pedálů buší dobře. Vyměňujeme si příběhy, kecáme. Ve výjezdech mu poodjíždíme, ve sjezdech jede Metúd na jistotu a Zdena s tou zátěží na zádech nás dojede. Ostatně, je lepší při výjezdech Metúda uklidnit. Jede na lehko a neustále si chce vypravovat v místech, kde ostatním dochází dech.

Tady už pár loudalů bylo...

 

Zdena je rozhodně sympoš a posledních 70 km dojedeme společně. Myslím, že to pro všechny bylo příjemné. Míjíme Žebrák, zhoupneme se u Berounky (mám na mysli sjezd a brutální výjezd od Zbečna) a pak Kamenné Žehrovice. 23 km do cíle. Pojmeme to jako časovku. Točíme špici a jelikož cítíme, jak za kopcem ve Slaném už voní cíl, jak Alepok ohřívá guláš, jak Čépa čepuje pivo, slyšíme, jak Alešové vypráví historky, jsme tam coby dup.

Před Kamennými Žehrovicemi v trní

 

Mé první Loudání se synem. Krásné čtyři společné dny, úžasné společné zážitky, spousta krásných lidských setkání, společná radost. Pro mě úplně jiné Loudání než ty před tím. Uvedl jsem Metúda do mého nejoblíbenějšího společenství lidí. Mezi Loudaly. Navíc jsem se snažil, aby bylo naše tempo optimální, abychom se vyhnuli vážnějším krizím a předcházeli malérům. Tím jsem měl i více prostoru se kochat. Přínosná byla i absence vlastních výsledkových ambicí. Náhle jsem se soustředil především na Metúda, abychom něco nepřepálili, nepřetáhli, neudělali chybu z únavy, správně jedli, pili, správně měnili oblečení …. A povedlo se.

 

GPS ukazuje nakonec 730 km za 3 dny a 15 hodin. Z toho jsme spali sladkých 19 hodin. Těch 40 km nebyly ani tak kufry jako hledání paní s Alzheimerem, výlet do cykloservisu v Pejru a zajížďka na ubytko u sv. Anny.

Cílová rodinná atmosféra


Pivko, guláš, euforie. Margl dojel druhý, ale vypadá to, že slaví vítězství. Alešové dojeli před námi, kluci ze Slaného se o nás starají. Každý přenáší svou radost na druhé a tak se radost krásně násobí. Margl jde pro šampus, Apolek ho otevírá šavlí a začíná večírek, který končí až na Moravě. Přijede pro nás bratr a veze 5 moravských loudalů domů. Přibíráme ještě Zdenu. První zastávka je hned ve Slánském pivovaru. Jsme Loudalové a umíme se na cestu připravit. Co Vám budu povídat... Takhle si představuji štěstí. Děkuji všem okolo Loudání, ať už organizátorům či účastníkům, že jsou. Že díky nim je tato úžasná akce.

 

Trasa Loudání 2018

 

Tonda Liebel

Diskusní fórum pro: "Loudání se synem 2018, 4. díl"

Názor Autor Datum a čas
V diskuzi zatím není vložen žádný příspěvek.

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

Reklama

automobiloveDILY24.czTipy pro Vás

Galaxy série
 
SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost
 
Kolo pro život
 
Phone Maps - Svět doslova na dlani
 
FOR BIKES - veletrh cyklistiky Praha

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

Reklama

Copyright 2007 Cykloserver.cz | | Tel.: (+420) 731 136 014

Design by OVX.cz


Reklama: Praktické láhve na pití botanela ze zdravotně nezávadného plastu