Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

FlixBus nabízí možnost přepravy kol nejen na sezónních linkách

18.6.2019 07:42

Doprava má na svědomí okolo 30 procent emisí oxidu uhličitého v ovzduší. Lidé by tak měli dobře zvážit, které dopravní prostředky budou k přepravě využívat. Letadla a auta, ať už sdílená nebo ne, přispívají ke znečištění životního prostředí nejvíce. Oproti tomu cyklistika, městská i cykloturistika, se nabízí jako dopravní prostředek, který je šetrný ke klimatu a pozitivně přispívá i k utužování pevného zdraví jedince. Myslete na to při vaší cestě do práce i plánování příští dovolené a vezměte si jízdní kolo s sebou.

Bookmark and Share

Dle studie UBA (Německé agentury pro životní prostředí) z roku 2014 je uhlíková stopa u dálkových meziměstských autobusů 32 g na osobokilometr. Těsně tak porážejí vlaky s 42 g/osbkm a na plné čáře předbíhají osobní automobily se 142 g/osbkm i letadla s 211 g/osbkm. Zelené autobusy FlixBus jsou ekologickou špičkou mezi dálkovými dopravními prostředky.


Právě dálkové autobusy FlixBus totiž můžete využít i k přepravě jízdního kola do cílové destinace. „Udržitelná a ekologická mobilita je jednou z našich hlavních priorit. Různými prostředky se snažíme našim zákazníkům pomáhat snižovat jejich vlastní uhlíkovou stopu spojenou s cestováním. Například na trase z Liberce do Prahy jsme v nedávné době nainstalovali nosiče pro až tři jízdní kola. Pokud chtějí udělat více pro své zdraví a spojit cestu autobusem s jízdou na kole, stačí vystoupit na Černém Mostě a do centra Prahy dojet na kole,” uvádí mluvčí FlixBusu Martina Čmielová.


Autobusy můžete využít i pro plánování aktivní cykloturistiky v zahraničí, například v okolí jezera Bled nebo u Balatonu. Každý FlixBus z Prahy do těchto destinací má v zadní části speciální nosič na kola. Stačí si zajistit rezervaci nosiče, kolo přivést k autobusu a řidič jej do nosiče bezpečně upevní.


FlixBus svým zákazníkům navíc nabízí i možnost kompenzovat produkci CO2 na konkrétní cestě. Zaškrtnutím políčka během procesu rezervace můžete souhlasit s malým příspěvkem (obvykle 1 až 3 % ceny jízdenky) a přispět tak k ochraně životního prostředí. Tento příspěvek slouží ke kompenzaci cesty a funguje jako dar, který je investován do dalších projektů snižujících vypouštění emisí do ovzduší.


FlixMobility se v posledních letech snaží posouvat udržitelnost hromadné dopravy v různých oblastech. Po loňském spuštění prvních dálkových elektrobusů v Německu a ve Francii společnost v nedávné době oznámila, že  čtyři její vlaky FlixTrain jsou nově poháněné zelenou elektřinou z obnovitelných zdrojů, zatímco konkurenční provozovatelé vlaků ještě stále využívají elektřinu (částečně) produkovanou uhelnými elektrárnami významně znečišťujícími ovzduší.

 

Martina Čmielová

Diskusní fórum pro: "FlixBus nabízí možnost přepravy kol nejen na sezónních linkách"

Názor Autor Datum a čas
RE: FlixBus nabízí m... Karel 24. 7. 2019, 22:55

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

Odkazy

ReklamaTipy pro Vás

SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost
 
Phone Maps - Svět doslova na dlani

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu freytag & berndt Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

ReklamaPhoneMaps


Copyright 2007 - 2022 Cykloserver.cz |