Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

Rozšíření infrastruktury pro cyklisty a návštěvníky na Labské stezce v Kolíně

25.11.2019 11:01

Kolín je důležitou křižovatkou mezi Labskou stezkou a evropskou trasou EuroVelo 4 a nabízí množství cyklotras a historických památek. Za návštěvu stojí zejména chrám sv. Bartoloměje nebo dochované židovské ghetto se synagogou a dva židovské hřbitovy, krásný výhled na město i Polabí poskytne rozhledna Vodárna.

Bookmark and Share

Chytrá mobilní toaleta na Labské stezce

 

V okolí Kolína je krajina vhodná pro cykloturistiku, nabízí nenáročné trasy mírně zvlněným terénem po místních silničkách a cyklostezkách. Vydejte se pozdravit medvědy od Kolína do lesoparku Borky, na výlet krajem bitvy u Kolína, kolem řepařské drážky, nádherným údolím Polepky nebo za moderní architekturou regionu.

Labská stezka


Město Kolín nyní pro návštěvníky a cyklisty zprovoznilo dvě nové chytré mobilní toalety. Umístěny jsou na frekventovaných místech, a sice na Labské stezce poblíž bosé stezky, workoutového hřiště a lesoparku Borky, druhá s úpravou pro imobilní osoby pak v Komenského parku poblíž dětského hřiště. Toalety svým individuálním designem nenarušují okolí a zapadají do okolního prostředí.

Bosá stezka v Kolíně


Mobilní toalety jsou napájeny se solárních panelů, nabízí možnost rychlého nabití mobilního telefonu pomocí USB kabelu uvnitř i zvenčí, LED osvětlení uvnitř i zvenčí a bohaté vnitřní vybavení.

Chytrá toaleta pro imobilní osoby


Platbu a odemknutí toalety lze provést pomocí prémiové SMS v hodnotě 10 korun nebo platební kartou. Zpoplatněný přístup ovládaný pomocí mobilních telefonů zaručuje, že toaletu použijí jen ti, kteří ji skutečně potřebují.


Koncept zapadá do oblasti „smart city“ neboli chytrého města, které využívá řadu zařízení a technologií k tomu, aby fungování bylo efektivnější, bylo dosaženo větší úspory energií a také větší spokojenosti obyvatel.

Kolín - letecký snímek


Projekt „Pořízení 2 ks mobilního sociálního zařízení pro návštěvníky města Kolína“ byl realizován za přispění prostředků státního rozpočtu České republiky z programu Ministerstva pro místní rozvoj.


Více na

- inzerce -

Diskusní fórum pro: "Rozšíření infrastruktury pro cyklisty a návštěvníky na Labské stezce v Kolíně"

Názor Autor Datum a čas
RE: Rozšíření infras... Kampik 23. 7. 2021, 13:07

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

ReklamaTipy pro Vás

SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost
 
Phone Maps - Svět doslova na dlani

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu freytag & berndt Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

ReklamaPhoneMaps


Copyright 2007 - 2022 Cykloserver.cz |