Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

Premiérový závod Chance Okolovarů vyhrál Filip Eberl

14.7.2010 11:39

7. závod CHANCE UNILEVER CYKLOMARATON TOUR 2010, který se jel Chance Okolovarů byl ve znamení filmových hvězd a strašného vedra.

Bookmark and Share

Do místa závodů přijíždí náš team vždy jeden až dva dny před akcí, abychom stihli vše připravit. Tentokrát jsme vyrazili o něco dříve, abychom nasáli atmosféru opravdového mezinárodního filmového festivalu. Jsme všichni spíš sportovci, a tak jsme se snažili překonat naše kulturní barbarství chozením po kolonádě, okukováním holek, kterým bylo stejné vedro jako nám a postáváním před hotelem Thermal, kde jsme zase okukovali filmové hvězdy. A taky častými návštěva stanu Capitana Morgana, kde jsme některé „hvězdy“ měli možnost pozorovat hodně zblízka.

 

Plni všech možných zážitků z festivalových Varů jsme se vrhli do příprav na závod. Z předpovědi počasí jsme věděli, že nebude pršet, ale že bude peklo na Zemi, a to doslova. 36 stupňů není úplně ideální cyklistické počasí, o tom není sporu. Opět byly připraveny dvě varianty trati v délkách 25 a 50 km s celkovým převýšením 1150 m. Úžasná příroda kolem Karlových Varů umožňovala vedení trati z naprosté většiny lesem a chránila tak závoďáky před rozžhaveným sluncem téměř dokonale. Vše bylo tedy připraveno, včetně posíleného pitného režimu ENERVIT ve složení voda a nealko pivo BIRELL pro každého. :-)

 

V neděli ráno bylo jasné, že tentokrát se meteorologové trefili dokonale a peklo opravdu bude. To byl možná důvod, proč se ve finále na start postavilo pouze 270 bikerů v dospělých kategoriích a 30 dětí. Možná ale, že místní bikeři nestihli polední start díky tomu, že se zotavovali z náročného festivalového týdne.

 

Čas okolo desáté patřil jako již tradičně dětem. Navzdory obrovskému vedru bojovali všichni malí bikeři jako o život a určitě byli inspirací pro všechny své starší kolegy. Za zmínku stojí výkon nejmladší účastnice Tygříkova poháru Chance Okolovarů 2010, kterou byla Eliška Zadáková, která ač na plastovém odrážedle, směle konkurovala svým starším kolegyním.

 

Ale to už se blížila  půl dvanáctá, na kterou byl naplánován start 50 km trasy. Mezi startujícími se objevil i Jan Hruška (VOLVO AUTO HASE) a místní „střelec“ Filip Eberl (SCOTT CYCLING TEAM KOLÍN), kteří byli právem považováni za favority závodu. Této role se nejlépe zhostil Filip Eberl, který zvládl 1. kolo za necelých 50 minut a společně s Tomášem Peškem (SCOTT CYCLING TEAM KOLÍN) za sebou drželi Honzu Hrušku. Tomu se samotnému jelo o poznání hůře, jelikož závodil i v sobotu.

  

Nakonec se pořadí na čele moc neměnilo a do cíle se borci přiřítili v tomto pořadí :

 

1. Filip Eberl (SCOTT CYCLING TEAM KOLÍN) v čase 01:39:17

2. Tomáš Pešek (SCOTT CYCLING TEAM KOLÍN) v čase 01:39:49

3. Jan Hruška (VOLVO AUTO HASE) v čase 01:46:50

4. Vlastimil Veverka (RockMachine-Cyklomax) v čase 01:48:30

5. Michal Velíšek (FACTOR BIKE TEAM) v čase 01:50:58

 

Mezi závodnícemi byla na dlouhé trati nejrychlejší Hanka Ježková (Hnízdil Team) v čase 02:09:06.

 

Tomáš Pavel

Diskusní fórum pro: "Premiérový závod Chance Okolovarů vyhrál Filip Eberl"

Názor Autor Datum a čas
V diskuzi zatím není vložen žádný příspěvek.

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

Reklama

Pojištění kola v rámci pojištění domácnosti u Top-Pojištění.cz.

automobiloveDILY24.czTipy pro Vás

Galaxy série
 
SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost
 
Kolo pro život
 
Phone Maps - Svět doslova na dlani
 
FOR BIKES - veletrh cyklistiky Praha

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

Reklama

Copyright 2007 Cykloserver.cz | | Tel.: (+420) 731 136 014

Design by OVX.cz


Reklama: Praktické láhve na pití botanela ze zdravotně nezávadného plastu