Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

Jak jsem jezdil do nebe

2.12.2019 07:59

V listopadu vyšel druhý díl známé knihy Michala Třetiny Jak se jezdí do nebe, jmenuje se "Jak jsem jezdil do nebe". Pokud hledáte zajímavý tip na vánoční dárek pro cykloturistu, už nemusíte hledat. Doporučujeme ji a navíc máte možnost ji vyhrát do konce prosince v naší soutěži.

Bookmark and Share

Ing. Michal Třetina (1962—2015) se stal legendou mezi českými cyklisty a cykloturisty, kterým učarovala krása vysokohorských průsmyků. Nad 2000 m n. m. vyjel v sedle kola více než 300×! Svoji lásku k přírodě šířil představováním známých i méně známých horských sedel české cykloturistické veřejnosti, což činil dlouholetým působením v cykloklubu Mike v Mělníce a publikováním seriálu „Jak se jezdí do nebe“ v časopise Cykloturistika.
 

Michal Třetina tragicky zahynul při automobilové nehodě v roce 2015, kdy jej na kole srazil nepozorný řidič (článek v Cykloturistice: Král průsmyků je mrtev, ať žije král).

 

Jako jeden z mála se svou vášní také živil a pořádal cykloexpedice po celé Evropě, které byly i na rok dopředu vyprodány. Přátelé, které společným cyklopoznáváním propojil, se scházejí a pořádají výlety i nadále. Michalova první kniha (Jak se jezdí do nebe) se úspěšně před lety vyprodala a nyní přichází dlouho očekávaná další publikace.
 

JAK JSEM JEZDIL DO NEBE

Průsmyky Alp a Pyrenejí


Nejkrásnější nejen alpské, ale i apeninské a pyrenejské průsmyky, které vycházely po deset let v Cykloturistice a byly nejčtenější a nejoblíbenější rubrikou, si můžete znovu připomenout či se jimi inspirovat. Pobavte se nad příhodami z dob, kdy ještě nebyly online mapy a inspirujte se k cyklo výletům na známá i méně známá místa Evropy.

 

Kniha předkládá 36 tras, pokořujících více než padesát tři alpských, pyrenejských a apeninských průsmyků. Každá trasa obsahuje mapu, fotografie, detailní popis a také příběh, který se k výletu váže. Autor byl velkým fanouškem slavné Tour de France a tak na některých trasách máte možnost si sami projet úseky, kterými vedly různé ročníky Tour.

 

Ukázka z knihy ve formátu pdf »


PO STOPÁCH TOUR DE FRANCE

Pokud byste se chtěli vydat po stopách předchozích ročníků slavné Tour de France tak pro vás jsou tady průsmyky Col de Vars, Col d´Egat, Col du Calvaire, Col de Marie Blanque, Col d´Aubisque, Col du Tourmalet, Col d´Aspin, Port de la Bonaigua, Avoriaz, Alpe d´Huez, Col d´Ornon a Col de Solude. Je tedy opravdu z čeho vybírat!

Colle delle Finestre


Mezi nejlepší průsmyky Alp a Pyrenejí bezesporu patří Col du Tourmalet, Port d´Envalira, Kaunertal a také neuvěřitelná hřebenovka mezi Finestre a Sestriere.

 

Knihu můžete do konce prosince vyhrát v soutěži Cykloserveru »


Pestré výlety

V knize Jak jsem jezdil do nebe se v pár kapitolach téměř doslova do nebe vyjelo a pokud si třeba chcete udělat na kole “osobák” tak se tu nabízí např. Průsmyk Colle Sommeiller (3009 m.n.m).

A pokud naopak nechcete bořit svoje cyklistické limity, ale chcete zažít pestré výlety tak jsou tady průsmyky i pro vás. Díky trase s průsmykem Col de la Llose v jednom dni zdoláte průsmyk, můžete navštívit historickou pevnost Mont Louis a jako perfektní odměnu na závěr se vykoupat v moři.

V podobném duchu se nese např. i trasa přes průsmyky Col d´Egat a Col du Calvaire, kde můžete vidět unikátní několikapatrový viadukt Metra Pyrenées, poté take první sluneční elektrárnu na světě a na konci dne si odpočinout na pláži.

Výběr je opravdu pestrý a každý cyklista si zde najde průsmyky právě pro sebe.

Na předsádce knihy je rozprostřena celková mapa s lokalizací jednotlivých průsmyků.

Diskusní fórum pro: "Jak jsem jezdil do nebe"

Názor Autor Datum a čas
V diskuzi zatím není vložen žádný příspěvek.

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

ReklamaTipy pro Vás

SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost
 
Phone Maps - Svět doslova na dlani

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu freytag & berndt Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

ReklamaPhoneMaps


Copyright 2007 - 2022 Cykloserver.cz |