Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

Mistrovství České republiky v extrémních štafetách bude! Free Litovel Bobr Cup startuje už tuto sobotu.

29.9.2022 11:29

Po dlouhé„covidové“ pauze se do soutěžního kalendáře vrací mistrovství České republiky v závodě extrémních tříčlenných štafet. Organizátoři se na poslední chvíli dohodli se svými partnery a rozhodli se znovu oprášit oblíbené tratě v Litovelském Pomoraví a opět uspořádat Free Litovel Bobr Cup. „Naposledy jsme Bobra pořádali v roce 2019. Další dva ročníky být nemohly a také letos jsme docela dlouho čekali, co přinese podzim. Nasadili jsme takový vyčkávací režim, ale nakonec jsme se společně s hlavním partnerem shodli na tom, že by byl hřích nechat závod s tak dlouhou tradicí padnout. Po tříleté pauze se tak Free Litovel Bobr Cup vrací,“ prozradil za organizátory Tomáš Kutý.

Bookmark and Share

Start závodu je v tradičním termínu na tradičním místě a v tradiční formě. „Startujeme jako obvykle první říjnovou sobotu. Běžci letos vyběhnou už prvního října v pravé poledne ze soutěžního areálu u litovelské loděnice. Tratě pro běžce, cyklisty a vodáky jsou téměř beze změn. Závodníci i fanoušci se tak můžou těšit na divácky atraktivní brody řeky Moravy. Na druhou stranu letošní ročník přinese i určité změny. Závodní areál bude mít zcela jinou podobu a také vodácký cílový skok bude odlišný,“ naznačil Kutý.

 

Milovníci drsnějších zážitků si i letos mohou celý závod, který se skládá z patnácti kilometrů běhu dvaceti pěti kilometrů na horském kole a šesti kilometrů na kajaku (případně jiném plavidle) střihnout sólo a registrovat se do speciální soutěže Bobr Man.

 

Free Litovel Bobr Cup je i tentokrát vypsán jako mistrovství ČR v extrémním závodě tříčlenných štafet. Kromě profesionálů a vrcholových sportovců se však v Litovli bojuje i o cenu určenou pro ryze amatérské sportovce. Vyhlášení tak ani v roce 2022 nezůstane ochuzeno o nejlepší Crazy team, tedy družstvo v nejlepších převlecích. „Vrátit Bobra zpět k životu je pro nás hodně náročný úkol. Ta laťka, kterou jsme v minulosti nastavili, byla opravdu hodně vysoko. Většinu věcí se proto snažíme udržet i když některé dílčí věci, třeba budou vypadat trochu jinak. My jako organizátoři tomu i tentokrát věnujeme spoustu času a energie a proto věříme, že závod skončí úspěchem. Srdečně Vás proto zveme k nám na Hanou. Těšíme se jak na fanoušky, tak především na všechny hobíky, amatéry, výkonnostní i vrcholové sportovce. Registrovat se můžete buď na webu www.bobr-cup.cz, nebo se přihlaste přímo na místě,“ vyzval k účasti na 26. ročníku závodu Free Litovel Bobr Cup Tomáš Kutý a dodal: „prvního září jsme spustili registraci a jsme hrozně rádi, že máme přihlášených už skoro šedesát týmů. Myslím si, že sto manšaftů na startu by letos bylo super.“

 

Free Litovel Bobr Cup 2022 už tuto sobotu prvního října v Litovli. Pro sportovce i účastníky je připraven doprovodný program. V areálu se můžete těšit na pivo Josef z litovelského pivovaru.


Co je Bobr Cup

Soutěž Bobr Cup vznikla v roce 1995. Původně šlo o závod na závěr vodácké sezony, kterou vymysleli a zorganizovali kanoisté z litovelského oddílu TJ VS. Vždy se jednalo o soutěž tříčlenných štafet v okolí Litovle. Prvním členem týmu je běžec, který předává cyklistovi a finišmanem družstva je vodák. Tratě se v průběhu let mnohokrát měnily, v současnosti se závodí na tratích 15 km (běh), 25 km (MTB) a 6 km (voda). Prvního ročníku se zúčastnilo zhruba 40 tříčlenných družstev. Během dalších let se věhlas Bobra zvyšoval a postupně se stal největším outdoorovým závodem extrémních štafet v ČR, kterého se pravidelně účastní okolo dvou set tříčlenných týmů. Slovo Bobr v názvu neodkazuje jen na velkého hlodavce, který v devadesátých letech znovu osídlil lesy CHKO Litovelské Pomoraví, ale je to také akronym pro Blbě Organizované Běsnění Raplů.

 

FACEBOOK-BOBRCUP

 

Související články

Žádné související články

Související publikace

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

Odkazy

ReklamaTipy pro Vás

SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

Reklama

Copyright 2007 - 2024 Cykloserver.cz |