Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

Malevil Cup 2023: Měsíc před startem

17.5.2023 09:25

Zní to až neuvěřitelně. Termín červnové kultovky v Lužických horách se nezadržitelně blíží. Zbývá už jen měsíc do startu Malevil Cupu, jednoho z nejlépe obsazovaných maratonů v Česku. Měsíc před startem jsou ve startovní listině bikeři už z deseti zemí Evropy. Pokud jste se ještě nepřihlásili, neváhejte, online přihlášky jsou aktuálně možné za základní startovné do 31. května na www.malevilcup.cz. Připojte se do startovního pole na náměstí v Jablonném v Podještědí 17. června 2023!

Bookmark and Share

Malevilské trasy nabízí to nejlepší z Lužických a Žitavských hor. Kořeny, kameny, traily, lesní cesty, stoupání snad ve všech možných podobách a náročné sjezdy. Vše zasazené do úžasné přírody. A co je důležité, trať nemá extrémy, nesnaží se šokovat nesjízdnými pasážemi, jak známe z řady světových závodů. Má flow a každý si ji užije.

"Přípravy maratonu míří do finiše a ladíme poslední detaily na trasách. Máme rádi tradici,
a proto žádné velké novinky nečekejte. Ty nejdůležitější jistoty zůstanou samozřejmě zachovány“, říká šéf pořadatelského týmu Radek Patrák. 

Letošní kurs maratonu doznal jen změny okolo německého lázeňského městečka Oybin.

„V Oybině probíhají stavební práce, a tak se trasa vyhne průjezdu centrem lázeňského města. Z tohoto důvodu bude přesunuta i občerstvovací stanice“, dodává ke změně ředitel tras Pavel Koreček.

Na výběr závodníci mají ze čtyř tradičních tras. Můžete si vybrat z královské trasy 100 km, která prověří nejzkušenější; ze střední 70 km, kde vás také nemine výjezd na Hvozd; dále
50 km pro ty, kteří si netroufají absolvovat stoupání na nejvyšší bod tras, ale přesto se chtějí „vyřádit“ na mnoha jiných zajímavých průjezdech terénem a pohodová 30 km dlouhá trasa. Vybere si tedy opravdu každý.

V letošním roce je Malevil znovu zapsán v kalendáři UCI v kategorii C1. Což znamená, že by se na startu mohli objevit i zajímaví čeští a zahraniční závodníci, se kterými se můžete poměřit. Prvními potvrzenými jmény jsou členové Singer racing týmu Simon Stiebjahn a Martin Frey, kteří bojovali ve finálové etapě Cape Epic o vítězství a brousí si zuby na triumf.
V Lužických horách je ještě doplní další člen týmu Jakob Hartmann. Všichni tři se v úvodním díle Světového poháru XCM v Novém Městě na Moravě umístili v TOP 10! Kdo další se postaví na start v Jablonném, se teprve uvidí.

 

 

„Těším se na svou první účast na Malevil Cupu, protože jsem kvůli nemoci vynechal loňský evropský šampionát. Myslím, že je to trať, která by mi měla docela vyhovovat. Slyšel jsem skvělé věci o závodu, atmosféře a místě konání, takže už se těším“, říká Martin Frey ke své premiéře.

Po loňské infekci COVID jsem mistrovství Evropy na Malevilu nemohl závodit tak dobře,
jak jsem doufal, také proto, že trať je velmi kondičně náročná a musíte být na špičkové úrovni, abyste se mohli zapojit do boje o vítězství. Ale jsem rád, že i letos budu na startu, na místě, kde jsem zatím zaznamenal jeden ze svých největších úspěchů, když jsem se zde v roce 2012 stal mistrem Evropy XCM U23. Trasa je kondičně náročná a zahrnuje několik krásných trailových pasáží, které se mi moc líbí“, dodává Stiebjahn, který v úvodním díle Světového poháru XCM v Novém Městě na Moravě bral bronz.

Na vítěze čeká 32 sad skleněných medailí ze sklárny AJETO v Lindavě, která váží215g.

 

Program pro celou rodinu

Celý program odstartuje už v pátek výdejem startovních čísel a doprovodným programem
na Dominikánském náměstí v Jablonném v Podještědí již od 16:30 hodin. Hlavním bodem pátečního programu bude koncert Anny Julie Slováčkové & Band v 19:45 hodin.

Pořadatelé z Jablonného se drží hesla, že Malevil je pro všechny. Myšleno je i na ty,
co nemají závodní ambice. Proto je i letos součástí sobotní rodinná Cyklojízda (rodinný výlet po okolí Jablonného s cílem Malevilu), soutěže s Týmem silniční bezpečnosti Libereckého kraje a app. Záchranka nebo si můžete vyzkoušet sportovní náčiní v Decathlon zóně. Malevilský program uzavře večerní bike pártys výbornou kapelou Quteez.

 

Technické zabezpečení a vůbec služby pro závodníky jsou na Malevilu na vysokém standardu. Profesionální technická pomoc od mechaniků Authoru bude na většině občerstvovačkách maratonu.

Ve startovním balíčku najdete volné vstupenky na hrad Oybini na vyhlídkovou věž v Jablonném v Podještědí. Dále pak Smiling butt cream, krém pro cyklisty k péči o sedací partie od Posedla, či vosk na řetěz Squirt.

Slosování o ceny je na Malevilu samostatná kapitola. Nabízí se tak možnost vyhrát set 29“ karbonových kol AUTHOR Flyer, sadu nářadí ParkTool, wapku Nilfisk, set plášťů CST
a mnoho dalšího
.

Do 31. května si můžete také objednat pamětní tričko, které je možné objednat přímo v registraci.

 

Takže do sedel a vzhůru do Lužických a Žitavských hor.

Registrace do závodu najdete na www.malevilcup.cz

Pro nejaktuálnější informace sledujte Facebook a Instagram Malevil Cupu.

 

Související články

Žádné související články

Související publikace

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

Odkazy

Žádné odkazy

ReklamaTipy pro Vás

SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

Reklama

Copyright 2007 - 2024 Cykloserver.cz |