Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

Na Sport Lifu bude možné vyzkoušet elektrokola

25.8.2008 15:19

V rámci letošního ročníku veletrhu SPORT Life (od 6. do 9. listopadu v Brně) se uskuteční v ČR ojedinělá prezentace elektricky asistovaných kol pod názvem E-BIKE 2008. Každý návštěvník se bude moci seznámit s mnoha typy elektrokol všech hlavních světových výrobců a projet si na libovolném z nich testovací dráhu v pavilonu G1 brněnského výstaviště.

Bookmark and Share

Samotná testovací dráha bude obsahovat terénní nerovnosti, aby bylo možné ocenit jednu z hlavních výhod elektrokola, tedy pohodlnou jízdu do kopce. Zastoupeny a připraveny k vyzkoušení budou značky předních evropských i amerických výrobců, jakož i značky českých dodavatelů. Nebudou chybět elektrokola skládací, městská i horská včetně příslušenství - jako jsou cyklistické GPS navigace pro snadné nalezení cesty ve městě, nebo brašny pro bezpečný transport. Zastoupeny v menší míře budou také klasická městská kola, elektrické skútry a elektricky poháněné koloběžky.

 

Akci organizačně zastřešuje informační centrum ekolo.cz ve spolupráci s Veletrhy Brno, a.s.. „Asistovaná kola využívaná jako dopravní prostředky ve městech zažívají letos v západní Evropě i v Severní Americe obrovský boom, což dokládá i fakt, že mnoho výrobců má již nyní prázdné sklady. Naopak u nás si pod elektrokolem stále většina představuje asistenční pomůcku pro starší spoluobčany. Účelem akce E-BIKE 2008 je především umožnit každému zájemci si elektrokolo vyzkoušet a zamyslet se nad nutností využívání osobního automobilu, či přetížené dopravy v místě jeho bydliště“, říká k projektu jeho spoluautor Mgr. Jakub Ditrich.

 

V rámci projektu E-BIKE 2008 budou vedle testovacích jízd probíhat ukázky jednotlivých technologií baterií a pohonů, stejně jako osvěta o výhodách a úskalích městské cyklistiky.


Detaily o projektu budou průběžně aktualizovány na www.sport-life.cz.

 

PR

Diskusní fórum pro: "Na Sport Lifu bude možné vyzkoušet elektrokola"

Názor Autor Datum a čas
RE: Na Sport Lifu bu... Jiri 27. 8. 2008, 14:58

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

Reklama

automobiloveDILY24.czTipy pro Vás

Galaxy série
 
SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost
 
Kolo pro život
 
Phone Maps - Svět doslova na dlani
 
FOR BIKES - veletrh cyklistiky Praha

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

Reklama

Copyright 2007 Cykloserver.cz | | Tel.: (+420) 731 136 014

Design by OVX.cz


Reklama: Praktické láhve na pití botanela ze zdravotně nezávadného plastu