Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

Nový maraton povede Cyklorájem Podralsko

17.3.2010 10:36

V Osečné, malém městě ležícím na 50°42' severní šířky a asi 14°55' východní délky ve výši 379 m nad mořem na jižní straně Ještědského pohoří a na pokraji Ralské pahorkatiny, se dne 10.4.2010 odstartuje první ročník jarního maratónu s názvem „Cyklorájem Podralsko“.

Bookmark and Share

Jedná se o první ročník maratónu na horských kolech malebnou krajinou mikroregionu Podralsko. Tato oblast mezi Mimoní, Stráží pod Ralskem, Hamrem na Jezeře a Osečné dává možnost příjemného ježdění na lesních zpevněných cestách s krásnými výhledy na dominanty tohoto kraje, Bezděz, Děvín a Ralsko. Oblast bývalého vojenského prostoru má svojí zvláštní a jinde neopakovatelnou atmosféru!


Pořadatelé ze Spinfitu Liberec připravili rychlou a nenáročnou trať, vhodnou jako rozjezd do nové cyklistické sezóny. Změřit síly si zde mohou cyklisté, kteří jezdí tzv. pro radost, ale i závodníci, kteří mají v nadcházející sezóně velké ambice. Všichni si zde zajedou rychlý závod v mírně zvlněném terénu. Závod na 50 km odstartuje ve 12:00. Celá trať je vedena po zpevněných cestách a nikde nečekají na závodníky technické záludnosti. Po zaváděcím okruhu, který měří 10 km se cyklisté pustí ukrajovat kilometry směrem k Holičskému vrchu. V místě bývalých Holiček trať uhýbá prudce doprava směrem na Mimoň. Kousíček před Mimoní objede trasa závodu Hvězdovské rybníky, kde bude připravena občerstvovačka. To je již trasa za polovinou a vrací se pod Stohánkem směrem k Hamru na Jezeře. Zde se trasa napojuje na již jednou absolvovaný zaváděcí okruh, po kterém dojedete až do cíle tohoto závodu, který je opět v Osečné.


Zázemí závodu bude přichystané v Základní škole v Osečné, kde se bude podávat teplé jídlo s pivem. Pro bikery, kteří se nestihnou na trase zahřát i teplý čaj.

 

Přijďte se naladit na novou bikerskou sezónu!


SpinFit Liberec, pořadatel

Diskusní fórum pro: "Nový maraton povede Cyklorájem Podralsko"

Názor Autor Datum a čas
V diskuzi zatím není vložen žádný příspěvek.

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

ReklamaTipy pro Vás

SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

Reklama

Copyright 2007 - 2024 Cykloserver.cz |