Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

Cyklotrasy: aplikace pro plánování a evidenci výletů

29.11.2010 16:42

Nové Cyklotrasy 2.22 přináší otevírání tras z on-line deníku, propojení servisních záznamů s deníkem, nastavitelný tisk itineráře trasy, export servisů do CSV a HTML, zvýrazněná místa s fotkou nebo textem, označení stoupání v mapě a další novinky. Přibyla také mapa polských Beskyd.

Bookmark and Share

Cyklotrasy jsou aplikace určená pro PC s operačním systémem Windows. V současnosti obsahují 100 českých, slovenských a zahraničních map. Dají se v nich naplánovat trasy, které mohou být evidovány v soukromém deníku i on-line deníku na denik.klenot.cz . Program zobrazuje výškové profily tras, vytváří trasy pro GPS, zobrazuje stopy z GPS, tiskne trasy, vytváří z tras webové stránky, posílá trasy mailem, zobrazuje informace o místech, vypočítá statistiky, zobrazuje skrýše z geocachingu, eviduje servisy kola atd.


Oproti většině volně dostupných map na internetu mají Cyklotrasy řadu výhod. Trasa může vést po libovolných cestách (i nezpevněných či neznačených), přes libovolný počet křižovatek zadaných z mapy nebo rejstříku. Cyklotrasy trasu samy vyhledávají a uživatel může kontrolovat, po jakých cestách a po jakém značení smí vest, zda to má být trasa nejkratší, nejméně do kopce, co nejvíce po značkách, co nejvíce po terénu a podobně. Výškový profil, který Cyklotrasy generují, obsahuje také názvy míst, značení a druhy cest. Pokud v mapě nějaká cesta chybí, může ji uživatel sám doplnit, nebo kontaktovat správce dané mapy.
Uživatelé, kteří se chtějí se svým výletem pochlubit ostatním, mohu posílat trasy na On-line deník. Nová verze Cyklotras umí přímo z programu tyto trasy prohlížet a otevírat. Cyklotrasy umí také evidovat servisní zásahy na kole. Ty se dají nově propojit s deníkem, takže uživatel může např. zjistit, kolik kilometrů již najel s řetězem. Novinkou je taky převod servisních záznamů do webové stránky a do tabulky pro Excel.


K některým místům v Cyklotrasách jsou připojeny fotografie nebo texty. V nové verzi jsou taková místa v mapě a výškovém profilu zvýrazněna. V mapě se také označují cesty s prudkým stoupáním, uživatel může toto stoupání nastavit. Nastavit se dá také nově tisk itineráře trasy; dají se určit sloupce, které se mají tisknout nebo třeba zvolit, že se nemají tisknout bezejmenné křižovatky. Tisk itineráře je nyní přehlednější. V nové verzi přibyla mapa části polských Beskyd s názvem Beskid Ślaski.


Program Cyklotrasy je volně ke stažení na stránkách www.cyklotrasy.info. Neregistrovaný program je omezen opisováním čísla během používání programu, jinak je vše funkční. Do 24. prosince 2010 je zavedena předvánoční sleva 30 % na registraci aplikace na prohlížení map, takže stojí nyní jen 132,- Kč. Kolik map si zákazník registruje, záleží něm, cena jedné je 89,- Kč. Při odběru většího množství map může využít slevy 10 – 50%. Mapy se dají v budoucnu přikupovat a jejich aktualizace je zdarma.

 

Stanislav Ubík

Diskusní fórum pro: "Cyklotrasy: aplikace pro plánování a evidenci výletů"

Názor Autor Datum a čas
V diskuzi zatím není vložen žádný příspěvek.

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

Odkazy

ReklamaTipy pro Vás

SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

Reklama

Copyright 2007 - 2024 Cykloserver.cz |