Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

BikePark Špičák v zimě nelenil

26.3.2011 15:33

V Kona BikeParku na Šumavském Špičáku jsme ani v zimě nespali. Ještě v podzimních měsících začala ještě výstavba nového trailu s názvem FLYING STONES. Je to trať ve stylu north shore, která vznikla pouze z kamenů a dřeva.

Bookmark and Share

Tento nový trail začíná ve spodní polovině kopce pod mostem na přejezdu ke skoku přes potok, kde se vjíždí do lesa a je namotán až na spodní stanici lanovky. Na trailu je pro ridery připravena lávková sekce plná technických pasáží, kde se spojí jízda po dřevě s výjezdy a sjezdy na kameny, které jsou v tomto lesíku rozesety. Nechybí ani různé dropy, skoky, boule, zatáčky, prostě vše, na čem se dá vylepšovat štýlo. Trail bude určen spíše zkušenějším riderům, ale i pro méně zdatné zde bude možnost se vyhnout obtížnějším věcem. Také ostatním tratím bude věnována pravidelná údržba a doznají některých změn.
 

V letošním roce se na Šumavu vrací Evropský pohár ve sjezdu pod názvem iXS European downhill cup. O víkendu 30.-31.7. se na Špičák sjede evropská i světová špička. V letošním roce se Evropského poháru účastní i týmy ze světového poháru. Závod evropské série je tento rok i kvalifikačním závodem na mistrovství světa pro českou reprezentaci.
 

Bikepark Špičák v letošním roce také vstoupil do rozrůstající se společnosti špičkových evropských bikeparků, které sjednocuje společná celosezónní jízdenka GraVity Card. Tato celosezónka spojuje celkem 11 bikeparků v Německu , Rakousku, Slovinsku, Čechách a v Itálii. Za cenu 340€ můžete bez omezení jezdit celé léto v těchto resortech - Špičák, Leogang, Wagrain, Saalbach Hinterglemm, Geißkopf, Semmering, Schladming, Winterberg, Bad Wildbad, Livigno a Maribor.


Špičák zůstává i nadále domovským bikeparkem Gaspiho bikové školy Simple ride, která zde funguje celosezóně. Mistr osobně sem přijede ve třech víkendových termínech, osobně potrénovat účastníky bikových kempů.

 

Do půjčovny, tak jako každý rok, očekáváme závoz nových, zcela přepracovaných kol od Kony. Vybírat bude možné z modelů Operator a tradiční Stinky.


Tuto sezónu nabitou novinkami odstartujeme tradičně ve velkém stylu 11.6. při Openingu. Přes den při ježdění budete muset asi trochu šetřit síly, protože večer vás čeká open air koncert Status Praesents a Pissycat.

 

Radek Vaniš

Diskusní fórum pro: "BikePark Špičák v zimě nelenil"

Názor Autor Datum a čas
V diskuzi zatím není vložen žádný příspěvek.

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

ReklamaTipy pro Vás

SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

Reklama

Copyright 2007 - 2024 Cykloserver.cz |