Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

Pohodová cyklistika v Jižním Tyrolsku

14.4.2011 16:10

Severoitalská provincie Jižní Tyrolsko/Südtirol je v zimě ideální na lyžování, v létě naopak na kolo a pěší turistiku. Přes 600 km údolních cyklostezek zaručuje, že v Jižním Tyrolsku najdou vhodnou trasu i cyklisté spíše sváteční. Ti, kteří nikam nespěchají a neženou se za sportovními výkony, ale chtějí si užívat nádherné panorama a rádi do programu zařadí i přestávky pro ochutnávky kulturních a kulinářských lahůdek.

Bookmark and Share

Údolí Eisacktal/Valle Isarco má pro cyklisty požitkáře připravenou nádhernou trasu, která spojuje starobylé sídlo biskupů Brixen/Bressanone a městečko umělců Klausen/Chiusa. Kdo naopak vyrazí z Brixenu směrem na sever, neměl by zapomenout navštívit habsburskou pevnost Franzensfeste. Celá cyklostezka Eisacktaler Radweg se táhne od Brenneru až do Bozen/Bolzana.


Z údolí Hochpustertal/Alta Pusteria vede dobře značená cyklistická stezka až do východotyrolského Lienzu. Cyklotrasa Drauradweg začíná u pramene řeky Dráva poblíž Toblachu/Dobbiaco v regionu Hochpustertal a pokračuje dalších 366 km podél řeky Rakouskem až na slovinské hranice. Drávská cyklostezka je jedinečná pro svou přírodní nádheru a kulturní rozmanitosti nacházející se podél trasy. Cestu zpět můžete navíc bez problémů absolvovat v některém z vlaků Pustertalské železnice.


Cyklostezka údolím Pustertal/Val Pusteria z Mühlbachu do Innichenu je dlouhá 61 km a má převýšení pouhých 400 metrů. Podél stezky je celkem 14 servisních míst, kde je možné si kolo nejen půjčit, ale v případě poruchy i opravit.


Projíždět oblastí Vinschgau/Val Venosta znamená projíždět jablečnými sady na úpatí ohromných sněhem pokrytých horských velikánů a také středověkými vesničkami. Jedna ze nejhezčích cyklotras této oblasti je bezesporu cyklotrasa podél řeky Etsch/Adige - Via Claudia Augusta. Jde o dálkovou cyklotrasu, která začíná v německém Augsburgu a končí v italských Benátkách. Jeden z nejhezčích úseků je jihotyrolská část ze sedla Reschenpass/Passo Resia do lázeňského Merana. A proč zrovna trasa Claudia Augusta? Protože Císař Claudius nechal na této trase v letech 45/46 našeho letopočtu dokonce první řádnou silnici v celém Alpském prostoru. Její návštěva se i dnes rozhodně vyplatí, protože nabízí jedinečnou kombinaci podmanivé krajiny, pulsujících městeček, malebných vesniček i kulturně-historického bohatství.


Cyklisté stezky v okolí lázeňského městečka Meran/Merano procházejí městem a jeho promenádami, zavedou vás ale i do horského údolí Passeiertal/Val Passiria či přes ovocné sady podél řeky Etsch až do města Bozen. Na této trase se nachází proslulý „terlánský chřestový trojúhelník", kde můžete od 7. dubna až do 30. května v rámci Terlánských dnů chřestu ochutnat vynikající speciality z chřestu, navíc v kombinaci s lahodným jihotyrolským bílým vínem.


Ten, kdo stále ještě nemá cyklistiky dost, může vyrazit z Bozen směrem na jih k jezeru Kalterer See/Lago di Caldaro, kde se malebně střídají jablečné sady a půvabné vinice. Ochutnávka místního vína je tu téměř povinností. „Winecenter" ve vesničce Kaltern se nachází nedaleko cyklistické trasy, přímo na vinné stezce a nabízí bohatý výběr toho nejlepšího z jihotyrolské vinařské produkce.


Pestrá nabídka nenáročných tras s minimálním převýšením čeká na cyklisty požitkáře podél Jihotyrolské vinné stezky, která se táhne od Bozen/Bolzano až po nejjižnější bod regionu, městečko Salurn/Salorno. Vinice a jablečné sady, impozantní hrady, zámky a starobylá panská sídla kam až oko dohlédne. 


Další informace o cyklistice v Jižním Tyrolsku najdete na www.suedtirol.info/cyklistika a aktuální informace také na www.facebook.com/jiznityrolsko. Cyklisticky laděné fotky najdete i zde >>.

 

-pr-

Diskusní fórum pro: "Pohodová cyklistika v Jižním Tyrolsku"

Názor Autor Datum a čas
V diskuzi zatím není vložen žádný příspěvek.

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

Odkazy

Žádné odkazy

ReklamaTipy pro Vás

SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

Reklama

Copyright 2007 - 2024 Cykloserver.cz |