Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

Akce pro cyklisty a bikery v Jižním Tyrolsku

2.5.2011 14:52

V severoitalském regionu Jižní Tyrolsko/Südtirol se pořád něco děje. Je to ideální místo pro aktivní trávení volného času, třeba právě v sedle silničky nebo biku. Zkuste si z akcí vybrat a vzhůru za krásou Dolomit.

Bookmark and Share

  • Něco pro silničáře

Hned na úvod tu máme závodnickou třešničku – závod Maratona dles Dolomites odstartuje brzy ráno 10. července ve vesničce La Villa v údolí Alta Badia s cílem v Corvaře. Závodu se letoz zúčastní přes 8798 závodníků ze 42 zemí světa. Vybrat si můžete ze 3 tras - nejdelší měří 138 km a má převýšení 4190 m, středně těžká v délce 106 km a převýšení 3090 m a trať Sella Ronda v délce 55 km a převýšením 1780 m. Bohužel pro letošní rok je startovní pole již uzavřeno, ale zkuste si termín rezervovat na příští rok.


Velice populární je i Sella Ronda Bike Day, což ovšem není závod, ale spíše taková pohodová cyklistická akce, kdy se můžete projet kolem masívu Sella. Na trati v délce 63 km nastoupáte slušných 1900 metrů. O popularitě tohoto „cyklistického svátku“ svědčí i fakt, že letos poprvé se uskuteční dvakrát. A to 3. července a 18. září. Samozřejmostí je uzavření silnic pro auta, vyhrazeno pouze pro cyklisty.


I Stelvio Bike Day je nezávodní akce. Vzhůru na sedlo se klikatí 48 zatáček a nastoupáte v nich 1808 výškových metrů. Ale za ten pocit a krásné výhledy to rozhodně stojí. Letošní termín vychází na 3. září. I zde platí, že se sem po celý den autem nedostanete.

  • Bikerovo srdce zaplesá

Kdo propadl kouzlu horských kol, rozhodně by měl vyzkoušet závod kolem Sella masívu a stát se „hrdinou“ Sella Ronda HERO. Dolomity jsou velkou výzvou pro každého bikera, tak zkuste posunout opět své bikerské možnosti trochu dál. Jde možná o nejtěžší bikerský závod v Evropě. Letos připravte všechny svaly na 2. července.


Již 16. ročník bikerského závodu Dolomiti Superbike odstartuje 9. července ve vesnici Niederdorf v údolí Hochpustertal/Val Pusteria. Závod proslulý především náročností přitahuje více účastníků než jakékoli podobné závody v Itálii. Očekávaná účast je více než 3 500 závodníků, kteří si mohou vybrat ze dvou tratí: 119,9 km a 56,9 km.

  • Nejnovější modely k testování

Testovací akce horských kol MountainBIKE-Testival se uskuteční od 12. do 16. října v Brixenu/Bressanone. Nejnovější modely horských kol tu můžete otestovat a vyzkoušet nové bikové trasy v okolí hory Plose. Akce pro opravdové nadšence se každoročně setkává s velkým zájmem a spousta účastníků přijíždí každý rok znova.

Další informace o cyklistice v Jižním Tyrolsku najdete na www.suedtirol.info/cyklistika a aktuální informace také na www.facebook.com/jiznityrolsko.

 

-pr-

Diskusní fórum pro: "Akce pro cyklisty a bikery v Jižním Tyrolsku"

Názor Autor Datum a čas
V diskuzi zatím není vložen žádný příspěvek.

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

Odkazy

Žádné odkazy

ReklamaTipy pro Vás

SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

Reklama

Copyright 2007 - 2024 Cykloserver.cz |