Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

Lipno Tour České spořitelny se představuje

23.6.2011 16:46

Největší seriál závodů horských kol v České republice Kolo pro život poprvé ve své dvanáctileté historii zavítá na jih Čech k „šumavskému moři“, jak je někdy největší vodní plocha u nás - Lipenská přehrada nazývána. Pětadvacátého června se zde pojede Lipno Tour České spořitelny.

Bookmark and Share

Okolí Lipna mnozí z vás jistě znají z letní dovolené nebo ze zimního lyžařského pobytu. Bez nadsázky lze říci, že je rájem pro cyklisty všech kategorií. Okolí nádrže se může pochlubit velkým počtem kvalitních cyklostezek (celé jezero si můžete bez problému, pokud na to budete mít čas, objet na kole) a vzhledem k prvotřídnímu lyžařskému zázemí je jasné, že zde bude i dostatek terénů pro náročnější bikery.


Lipno Tour České spořitelny je úplně nový závod. Trať hlavního závodu měří 50 km, má celkové převýšení 1423 m, nejvýše se dostanete do 977 m.n.m., nejnižší bod trasy je 573 m.n.m. Trať vás protáhne překrásnou přírodou v okolí Lipenského jezera, podíváte se ze sedla svého kola na Lipno nad Vltavou, Frymburk, vrch Kaliště a nádherný hřeben kopců mezi Lipnem a Frymburkem, třeba Světlík, vrch Okolí, Malšín, před dojezdem si ještě užijete sjezd do údolí Vltavy pod Čertovou stěnou, pak už zamíříte zpět do lyžařského areálu Lipno, kde je cíl. V teplém předprázdninovém počasí na vás budou čekat na 23. a 38. km dobře vybavené občerstvovačky a po dojezdu do cíle rozhodně využijte koupel v jednom z nejčistších jezer u nás. Méně náročná Fitness jízda má 22 km s 643 metry převýšení a je po vrch Kaliště totožná s delší tratí.


Závody Kolo pro život nejsou pouze pro dospěláky, ale také pro naše nejmenší ratolesti. Děti se mohou těšit na závody Junior Trophy. Jejich tratě jsou vytyčeny přímo v areálu zázemí. Dětský klub s dvouvěžatým tee-pee, spoustou hraček a her samozřejmě na Lipně chybět nebude, stejně tak Škola biku Pepy Dresslera.


Generální partner seriálu Kolo pro život Česká spořitelna přijede k Lipnu se svou Relax zónou, v které budou hrát prim masérské služby a spousta soutěží pro děti i rodiče. Hlavní partner seriálu Pojišťovna Kooperativa zpříjemní závodní den veledůležitým Depem Kooperativy s cykloservisem, Bezpečnou zónou pro bezstarostné uschování kol a osobních věcí, wapky na umytí kol, mobilními sprchami s teplou vodou pro ženy i muže. Další hlavní partner společnost Škoda Auto dopřeje závodníkům čerstvého vzduchu ve svém Kyslíkovém stanu. Pro zajištění bezpečnosti na trati a případné rychlé a odborné ošetření úrazů opět poslouží záchranný systém 3M.


Ve Skiareálu Lipno budou moci účastníci závodu vyzkoušet nevšední doplňkové aktivity zdejšího parku, jako např. lanové překážky v lanovém parku, speciální bikerské sjezdové trasy Bikeparku Lipno, Aquaworld, Přístav Marina, Dětský koutek, Animační programy, Půjčovna letního vybavení, Půjčovna speciálních bikových kol určených přímo pro Bikepark, Půjčovna elektročlunů, plachetnice, a zábavných vodních plavidel nebo Bobová dráha a Lipno bez bariér.


Sportovní dění na Lipně sobotními závody Kola pro život nekončí. Jako třešinka na cyklistickém dortu se totiž v neděli ve stejném místě ve Skiareálu Lipno pojede závod Jihočesko - bavorského poháru cross country MTB 2011. Prezence na jednotlivé závody poháru podle kategorií bude probíhat od 8:00 a bude ukončena 60 minut před startem dané kategorie, od 10:30 do 14:00 se postupně na startu vystřídají účastníci všech kategorií, od dětských – potěr, nábor, předáci, až po kadety, juniory, ženy, muže i masters. Po sečtení všech výsledků budete moci v 16:00 zatleskat vítězům. Zkrátka ideální příležitost strávit cyklistický víkend na jihu Čech…

 

 

 

 

 

 

 

Podrobné virtuální mapy tras: 50 km, 22 km.

Více informací o závodu Lipno Tour České spořitelny naleznete na www.kolopro.cz
Více informací o Jihočesko-bavorském poháru MTB naleznete na www.jcp-mtb.cz

 

Miloš Lubas

Diskusní fórum pro: "Lipno Tour České spořitelny se představuje"

Názor Autor Datum a čas
V diskuzi zatím není vložen žádný příspěvek.

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

ReklamaTipy pro Vás

SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

Reklama

Copyright 2007 - 2024 Cykloserver.cz |