Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

Tip na dovolenou s dětmi na Lipně

25.5.2020 12:32

Chcete zažít dovolenou v kraji, který je jako pohlednice? Sbalte rodinu a vydejte se do jižních Čech k Lipnu. Nebudete litovat ani jedné minuty, děti si užijí zábavu i poučení a společně si můžete protáhnout těla na bicyklech nebo na tobogánu. Nevěříte?

Bookmark and Share

Lákadlo číslo jedna je stezka v korunách stromů


Stezka korunami stromů je mimořádná stavba a první svého druhu u nás. Navštívit ji můžete už od roku 2012 a přináší parádní výhledy na lipenské jezero, krajinu Šumavy nebo při dobré viditelnosti i Alpy. Je v nadmořské výšce 900 metrů a to už je příslib hodně velkých rozhledů.

Děti určitě ocení, že je stezka je celá ze dřeva a vede mezi korunami stromů. Na jejím konci je 40 metrů vysoká věž s vyhlídkou a uvnitř ní vede obří suchý tobogán, který má 52 metrů a je nejdelším tobogánem svého druhu v ČR. Dokonce každé prázdninové úterý bývá stezka osvětlená do hluboké noci.

Pokud byste byli na pochybách o bezpečnosti, není to třeba, stezka je ukotvena na 75 podpěrných sloupech a kolem ní jsou nataženy postranní sítě, které zaručují, že v bezpečí je opravdu i ten největší dětský rošťák.


Užijte si lesní království s celou rodinou


Blízko Stezky korunami stromů naleznete i Království lesa Lipno, které je uprostřed šumavského lesa a nabízí zážitky pro malé i velké, které mohou trvat i celý den. V tomto království můžete využít velké množství herních prvků – pro děti budou jistě hodně lákavé provazové lávky mezi dřevěnými věžemi, velikánské trampolíny nebo různé prolézačky.

Děti a zvířátka jsou většinou jedna velká láska, a tady tak mohou být s živými kozičkami. Díky naučným prvkům pak ve školním roce mohou zaperlit před třídou o vlastnostech dřeva nebo o  životě zvířat v šumavských lesích.


Vyjeďte si s dětmi na kole


Užíváte si vy i vaše děti ubytování v chatě či chalupě u Lipna a chcete se vydat prozkoumat okolí na kole s celou rodinou? Na tento výlet je velice vhodná cyklotrasa Floutrejl, která je doporučená už od věku 6 let.

Pokud vám chybí vaše vlastní kola, není to žádný problém, cyklostezku si projet na kolech vypůjčených. Trasa míří z mírného kopce a je dlouhá 5 kilometrů a je to jako balzám pro duši – vede totiž lesem. Cestou zpět můžete využít lanové dráhy a bezstarostně se tak dostat do cíle.

Jižní Čechy s Lipnem v čele jsou zkrátka tou nejlepší dovolenou pro rodiny s dětmi!

 

- inzerce -

Diskusní fórum pro: "Tip na dovolenou s dětmi na Lipně"

Názor Autor Datum a čas
V diskuzi zatím není vložen žádný příspěvek.

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

Odkazy

Žádné odkazy

ReklamaTipy pro Vás

SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

Reklama

Copyright 2007 - 2024 Cykloserver.cz |