Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

Pošesté do Chuchle na Kolo pro život

20.7.2011 17:08

Seriál závodů horských kol Kolo pro život běží jako po drátku. V sobotu 23. 7. se uskuteční devátý podnik z letošních celkových šestnácti. Je jím Praha - Karlštejn Tour České spořitelny. Závod je od svého vzniku před šesti lety spjat s dostihovým závodištěm v Praze - Velké Chuchli, kde se nachází zázemí i startovní a cílový prostor. Start hlavního závodu na 53 km a Fitness jízdy na 24 km je naplánován na 12:00 přímo z oválu pro klusácké závody.

Bookmark and Share

Trasa je vedena po pískových cestách a asfaltových silničkách CHKO Český kras. Závodníky zavede až do blízkosti hradu Karlštejn, kde se za obcí Mořinka otáčí a při zpáteční cestě bikeři projedou obcemi Mořina, Roblín, Třebotov, Kosoř a Radotín. Cíl je čeká v areálu závodiště před hlavní tribunou. Převýšení 900 m hlavního závodu a 380 m Fitness jízdy naznačuje, že trasa závodu není příliš fyzicky náročná a hravě by jí měl zvládnout každý, kdo má rád pohyb a horská kola.


Zajímavou novinkou letošního ročníku je volná, společná vyjížďka u příležitosti nejtěžší etapy na letošní Tour de France, která se uskuteční v pátek 22. 7. v 12:00 od parkoviště dostihového areálu ve Velké Chuchli. Vyjížďka pro silniční i horská kola je na 50 km a povede ji zakladatel seriálu KPŽ a organizátor Roman Čermák. Doprovod budou tvořit oficiální vozidla od společnosti Škoda Auto, stejně jako mají cyklisté na TdF. Po dojetí vyjížďky budou mít všichni možnost společně se podívat na Tour de France na velké obrazovce. Komentátor české pobočky Eurosportu Robert Bakalář se v rámci televizního přenosu telefonicky spojí s účastníky vyjížďky. Telemost ponese název "Kolo pro život na Tour de France".


Další novinkou programu v rámci Praha - Karlštejn Tour České spořitelny je historicky první závod na elektrokolech. Uskuteční se v sobotu 23. 7. na klusáckém oválu dostihového závodiště v 16:30. Pojede se na 3 kola. Přihlášky se přijímají před startem. Elektrokola si bude moci každý zájemce na místě vypůjčit a vyzkoušet.


V sobotu odpoledne od 16:40 se v rámci doprovodného programu Praha - Karlštejn Tour České spořitelny uskuteční jedinečný závod v atraktivním prostředí klusáckých dostihů - Chuchelský sprint. Je určen jak jednotlivcům, tak týmům. Závod se pojede na 3 okruhy, což v praxi znamená 3 kilometry. Všichni závodníci odstartují společně. První okruh je nultý (zaváděcí) a jezdci nesmějí v žádném případě předjet vedoucí automobil. Zaváděcí vůz bude během prvního okruhu postupně zvyšovat rychlost. Při vjezdu do 1. kola auto odstoupí a závodníci „spurtují“ zbývající 3 kola do cíle.


Závody seriálu Kolo pro život nejsou pouze pro dospěláky, ale také pro ty nejmenší. Děti se mohou těšit na závody Junior Trophy. Jejich tratě jsou vytyčeny přímo v areálu dostihového závodiště. Celý den si navíc mhou děti hrát v Dětském klubu, jehož centrem je dvouvěžaté tee-pee se spoustou hraček a her. Ani v Chuchli nebude chybět Škola biku Pepy Dresslera.
Česká spořitelna, hlavní partner závodu, připravila jednak pro děti stánek plný soutěží o hodnotné ceny a dále Relax zónu s masážemi. Účastníci závodu budou mít k dispozici nadstandardní servis, na který jsou při závodech KPŽ zvyklí: Depo Kooperativy s cykloservisem, Bezpečnou zónu pro bezstarostné uschování kol a osobních věcí, wapky na umytí kol a v neposlední řadě mobilní sprchy s teplou vodou pro ženy i muže. Škoda Auto nabídne Kyslíkový stan pro relaxaci před i po závodě. Po závodech většinou pořádně vyhládne. A proto nebude chybět ani výtečná kuchyně Roberta Čermáka. Na sobotu si pro vás šéfkuchař připravil menu s šesti teplými jídly vč. jednoho sladkého. K pití se bude točit Kofola a Birell.


Prezenční přívěs KPŽ bude na dostihovém závodišti ve Velké Chuchli otevřen pro přijímání přihlášek od pátečních 18:00 do 20:00. V sobotu ráno otevře okýnka všem zájemcům o závod v 8:00. Přihlásit děti je možné do 9:20, dospěláci mají čas do 11:00.

 

Miloš Lubas

Diskusní fórum pro: "Pošesté do Chuchle na Kolo pro život"

Názor Autor Datum a čas
V diskuzi zatím není vložen žádný příspěvek.

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

ReklamaTipy pro Vás

SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

Reklama

Copyright 2007 - 2024 Cykloserver.cz |