Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

Velká cena Prahy na horských kolech

21.7.2015 10:54

"Karlštejn Tour" je jedním z nejoblíbenějších závodů největšího seriáluzávodů na horských kolech u náss přiléhavým názvem Kolo pro život. Celkový počet aktivních účastníků loňského ročníku se přiblížil magické hranici dvou tisíc. Největší pražský podnik na horských kolech pro širokou veřejnost, se letos koná 25.7. již podesáté. Ke kulatému jubileu dostal závod hezký dárek v podobě podtitulu "Velká cena Prahy na horských kolech".

Bookmark and Share

Hlavní město Praha podpořilo populární bikerskou akci z pozice partnera již ve třech předchozích ročnících a nejinak tomu bude i letos. Generálním a titulárním partnerem závodu je Česká spořitelna, dalšími významnými partnery jsou Městská část Praha – Velká Chuchle a Městská část Praha – Radotín. Díky patří všem, kteří pomáhají a závod podporují, včetně přilehlých obcí a jejich starostů, policie ČR, hasičského sboru Třebotov a spousty dobrovolníků.

Každý rok se to opakuje. Ti, kteří vyrazí na trasu z Velké Chuchle poprvé, jsou mile překvapeni, jak krásná je příroda v těsném okolí největšího českého města a dokonce přímo v něm. Dalším pozitivem této sportovní události je možnost vybudovat zázemí ve skutečně velkorysém areálu chuchelského dostihového závodiště, odkud startují všechny tři trasy a kde své místo mají také dětské závody na tratích, které nikomu nepřekážejí a rodiče mají o svých ratolestech skvělý přehled. A do třetice, pořadatele i aktéry málokdy zklame počasí. Koncem července vrcholí létoa slunce svými paprsky nešetří, trať v okolí metropole je díky tomu pěkně suchá, navíc dobře značená a nechybí na ní bohatě zásobené občerstvovací stanice i spousta nadšených závodníků a fanoušků.


Závody Kolo pro život z 99% jezdí amatéři. Ti si vybírají z tras dlouhých 53, 37 nebo 17 km. Na kolech se zde potkávají hobby jezdci, začátečníci, elitní závodníci, celé rodiny, kamarádi z práce, muži a ženy nejrůznějšího věku a výkonnosti. Každý si může zvolit svoji trasu a své tempo, někdo závodí do posledních metrů, jiný se kochá krásami krajiny. Úžasné jsou průjezdy celých rodinných týmů, které jezdí nejkratší pohodovou vyjížďku, tzv. Fitness jízdu. Stejně vydařené jsou souboje dětí v 5 věkových kategoriích v rámci speciální série Junior Trophy, která se jezdí dopoledne a vrcholí hromadným startem malých špuntů na odrážedlech. Na své si v Chuchli přijde každý, dokonce i doprovod závodníků, který na kole nezávodí - doprovodný program pro děti i dospělé a bohatá nabídka občerstvení jsou připraveny po celý den. Tradičně skvělé je pořadatelské zajištění akce a široká nabídka služeb pro závodníky i jejich doprovod.


Ještě před závěrečným slavnostním vyhlášením vítězů všech kategorií a tombolou na velkém pódiu shlédnou diváci z tribun závodiště vložený stíhací závod sprinterů na dostihovém ovále– Kritérium hlavního města Prahy na horských kolech. Hlasité skandování a povzbuzování sprintujících „koníků“ na MTB kolech se nese nad celým areálem…


Letošní Karlštejn Tour zve všechny majitele horských kol: Přijeďte poslední červencovou sobotu do Chuchle rozmnožit řády milovníků závodů MTB! Potvrďme slogan „Co Čech, to cyklista“!


Více informací k závodu, včetně propozic, rozpisu jednotlivých tras, mapek a možnosti přihlášení najdete na http://www.kolopro.cz/zav/praha-karlstejntour
 

Martina Krčmářová Ptáková

Diskusní fórum pro: "Velká cena Prahy na horských kolech"

Názor Autor Datum a čas
V diskuzi zatím není vložen žádný příspěvek.

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

ReklamaTipy pro Vás

SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

Reklama

Copyright 2007 - 2024 Cykloserver.cz |