Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

Kolo pro život letos oslaví 13. narozeniny

20.4.2012 17:49

Seriál závodů horských kol Kolo pro život letos oslaví již 13. narozeniny. V roce 2012 má pro milovníky cyklistiky přichystaných 15 sobotních závodů v Čechách a na Moravě.

Bookmark and Share

Kolo pro život, to už je velká tradice! Jde o největší a neoblíbenější seriál závodů na horských kolech v České republice, který každoročně přiláká na start tisíce bikerů rozmanitého věku i výkonnosti.

 

Ročníku 2011 se zúčastnilo celkem 18 900 startujících, průměrná účast byla 1 200 na jeden závod. Celková účast včetně diváků v areálu se pohybovala okolo 65 000 lidí! Vůbec nejvyšší účast zaznamenal závod ve Valticích s neuvěřitelnými téměř 1900 bikery. Popularita seriálu stoupá a rok co rok zaznamenává rostoucí zájem ze strany veřejnosti i médií.

 

Třináctý ročník odstartuje 28. dubna závodem Trans Brdy České spořitelny v Letech u Prahy, poslední díl seriálu obstará již tradičně Oderská Mlýnice České spořitelny, která se letos jede 22. září. Zcela novým závodem je Kouty MTB maraton České spořitelny v Koutech nad Desnou (30. června).

 

Vítězství z loňska obhajují v kategorii jednotlivců Pavel Boudný (Česká spořitelna Specialized MTB) a Petra Kotová (Nissan Dolák), v soutěži teamů Nissan Dolák Team A.

  • Na rok 2012 je pro závodníky připraveno hned několik novinek.

Jednou z nejvýznamnějších je rozdělení tras závodů do čtyř kategorií (A, B, C, D), přičemž zcela nová je ta s délkou cca 35 kilometrů. Její zavedení by měli přivítat především závodníci, kteří dosud startovali ve Fitness jízdě a chtějí zkusit něco o trochu těžšího. Trasa, která ponese označení C, je delší a také technicky náročnější.


Trasa D neboli Fitness jízda s délkou 18 - 25 kilometrů a mírným profilem se od letošního roku mění v nesoutěžní závod pro zábavu, nebudou v něm vyhlašovány výsledky. Do Fitness jízdy se ale zařazuje zcela nová soutěž Rodinných týmů.


Novinky jsou přichystány i ve speciální soutěži pro děti Junior Trophy. Bonusem pro děti i dospělé bude unikátní mobilní překážková dráha PUMPTRACK, která je první svého druhu v republice. Výukový program na ní bude součástí všech letošních závodů KPŽ.


Oproti předešlým ročníkům budou moci všichni startující využít ještě kvalitnějších služeb v areálech zázemí závodů včetně bohatého doprovodného programu. Roman Čermák (ČS MTB Team, s.r.o., organizátor seriálu Kolo pro život): „Všem účastníkům seriálu Kolo pro život bych chtěl popřát úspěšnou cyklistickou sezónu 2012. Za nás organizátory bych si přál, aby nám bylo počasí nakloněno stejně jako loni, aby závodníky naše závody bavily a domů odjížděli spokojeni s pocitem skvěle stráveného volného času!

 

  • TERMÍNOVÁ LISTINA SERIÁLU KOLO PRO ŽIVOT 2012

28.4. Trans Brdy České spořitelny Lety u Prahy
19.5. Mladá Boleslav Tour Škoda Auto Mladá Boleslav
2.6. Jestřebí hory České spořitelny Úpice
9.6. Orlík Tour Kooperativy Orlík - Vystrkov
23.6. Vrchlabí - Špindl Tour Škoda Auto Vrchlabí
30.6. Kouty MTB maraton České spořitelny Kouty nad Desnou
7.7. Bikemaraton Drásal České spořitelny Holešov
21.7. Praha – Karlštejn Tour České spořitelny Praha - Velká Chuchle
28.7. Šumavský MTB maraton České spořitelny Zadov
11.8. Ještěd Tour Kooperativy Liberec - Vesec
18.8. Karlovarský AM bikemaraton Škoda Auto Karlovy Vary
25.8. Manitou Železné hory České spořitelny Chrudim
8.9. Priessnitzova padesátka České spořitelny Jeseník
15.9. Valtické Cyklobraní Kooperativy Valtice
22.9. Oderská Mlýnice České spořitelny Klokočůvek u Oder

 

Martina Ptáková

Diskusní fórum pro: "Kolo pro život letos oslaví 13. narozeniny"

Názor Autor Datum a čas
V diskuzi zatím není vložen žádný příspěvek.

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

ReklamaTipy pro Vás

SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

Reklama

Copyright 2007 - 2024 Cykloserver.cz |