Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

Tradiční Tour de burčák na Znojemsku zve 19. září na pohodový výlet s ochutnávkou čerstvých burčáků

10.9.2015 11:50

Třetí zářijovou sobotu proběhne další cykloakce ze seriálu Krajem vína 2015. Pro cyklisty a pěší výletníky je tentokrát připraveno putování po vinařských stezkách na Znojemsku. Registrace bude probíhat v sobotu 19. září v Louckém klášteře ve Znojmě, kde bude i cíl výletu. Pro účastníky bude nachystáno několik zastávkových míst, kde můžou chutnat čerstvý burčák nebo jiné místní speciality. V cíli pak bude probíhat Burčákový den Znovínu Znojmo.

Bookmark and Share

Tour de burčák na Znojemsku láká výletníky nejen na výborný moravský burčák, ale i k seznámení se s místními zajímavostmi. Nejdelší trasa zavede cyklisty na ochutnávku až do rakouského města Unterretzbach. „V rámci startovního balíčku, který si účastníci v sobotu mezi 9. a 11. hodinou za 120 Kč zakoupí v areálu Louckého kláštera, obdrží přesnou mapu tras i rozpis zastávek, razítkovací kupon a degustační skleničku,“ popisuje registraci organizátorka Dana Vacovská z Nadace Partnerství.


V rámci výletu okolím Znojma jsou pro účastníky připraveny různě dlouhé trasy. Pro cyklisty je připravena delší na 39 km a kratší na 27 km. Výlet je možné si užít i pěšky, speciální trasa pro pěší má délku 18 km, je proto lepší vyrazit brzy po ránu nebo si cestu zkrátit hromadnou dopravou. Pro koho je trasa příliš náročná, může ji po předchozí domluvě projet na elektrokole.


Všechny tři varianty výletu vedou většinou po Moravských vinařských stezkách kolem mnoha atraktivních míst. Unikátní areály sklepních uliček můžete vidět v Hnanicích, Chvalovicích a Šatově, známým areálem Modrých sklepů projedete v Novém Šaldorfu-Sedlešovicích, pěchotní srub Zatáčka ve Chvalovicích zve na expozici prvorepublikové armády. Zastávky budou otevřeny 3 hodiny, aby se do nich postupně stihli podívat všichni účastníci na dané trase. V cíli v Louckém klášteře pak bude probíhat Burčákový den Znovínu Znojmo, stánek s cyklospecialitami zde bude mít znojemský Cykloklub Kučera. V 17 hodin pak proběhne slosování odevzdaných cyklopasů a vyhlášení výher v podobě atraktivních cen, jako jsou vína z regionu či pobytové poukazy na ubytování nejen na Moravských vinařských stezkách.

 

Pro více informací navštivte webové stránky Tour de burčák na Znojemsku.
 

Zdeňka Prokopová

Diskusní fórum pro: "Tradiční Tour de burčák na Znojemsku zve 19. září na pohodový výlet s ochutnávkou čerstvých burčáků"

Názor Autor Datum a čas
RE: Tradiční Tour de... Kohoutek 12. 9. 2015, 12:34

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

Reklama

Pojištění kola v rámci pojištění domácnosti u Top-Pojištění.cz.
Cyklovýlety, procházky i lázeňské pobyty v okolí Mariánských Lázní.


Tipy pro Vás

SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost
 
Phone Maps - Svět doslova na dlani

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu freytag & berndt Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

ReklamaPhoneMaps


Copyright 2007 - 2021 Cykloserver.cz | | Tel.: (+420) 731 136 014