Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

Author Valtické Cyklobraní 2017 přinesl slibovanou pohodu, babí léto, burčák i Bajkery

13.9.2017 10:21

Druhá zářijová sobota patřila ve Valticích 7. ročníku Valtického Cyklobraní, jednomu ze závodů seriálů Author Maraton Tour. Dvěma trasami s příznačným označením Pohodová a Burčáková se mezi vinohrady, kolem Reistny až do Vinařské stodoly Château Valtice prohánělo téměř 500 závodníků. Film Bajkeři přijeli představit Celeste Buckingham a Jan Komínek.

Bookmark and Share

„Podtitulem letošního ročníku by určitě mohlo být Od rána do rána, jelikož všichni, kdo v sobotu 9. září dorazili na Cyklobraní, závodili a především se bavili od ranních sobotních až do ranních nedělních hodin“, uvedl ředitel závodu Kamil Balga. „Naše velké díky patří Vinným sklepům Valtice, které nám poskytly jedinečné venkovní i vnitřní prostory jejich nového objektu Vinařské stodoly, a my tak zde mohli situovat nejen start a cíl závodu, ale především jeho zázemí “, doplnil Balga.

Závod právě od Vinařské stodoly odstartoval v 11:00 h moderátor Petr Zakopal a za slunečného i když dosti větrného počasí vyrazili závodníci směr trasa Burčáková. Všechny cyklisty tak čekala 52 km dlouhá trasa, jenž dvakrát kopírovala poloviční trasu Pohodovou. Ta byla odstartována o patnáct minut později. Své síly mohli poměřit mimo jednotlivce také ženské, rodinné a firemní týmy a třeba i tandemoví „kolaři“. Terén obou stezek vedl do kopce mezi vinohrady, směr Kolonáda na Reistně, přes Stezku bosou nohou až na Knížecí vyhlídku, odtud pak mírným sjezdem a po bývalé pohraniční hlásce mezi vinohrady až do Katzeldorfského lesa, přes pohodovou jízdu kaštanovou alejí, lesem a posledním lehkým kopcem technickým sjezdem „Jádrova houpačka“ v areálu vinařství směr cíl - zpět do Vinařské stodoly Vinných sklepů Valtice. V průběhu závodu si mohli všichni cyklisté dodat energii v občerstvovacích stanicích, jenž zajišťují partneři závodu.

A jelikož Cyklobraní ve Valticích je nejen pohodovou ale i rodinnou záležitostí, nemohly chybět dětské závody. Ty v několika kategoriích od odstrkovadel až do věku 16 let odstartovaly už od deváté hodiny ranní. Závody pro menší i větší děti se konaly v bezpečí zázemí Vinařské stodoly, kde pak děti slavnostně vystoupaly na stupně vítězů a byly náležitě odměněny.

Tzv. na bednu pak vystoupali i dospělí vítězové. A kdo se neumístil na předních příčkách, s prázdnou určitě neodešel. Château Valtice věnovali každému zúčastněnému závodníkovi láhev jejich vína. Vyhlášení se poté plynule přesunulo k dalšímu programu. Ve stáncích zázemí si všichni mohli vybrat z různorodé nabídky občerstvení od burčáku až po grilovaná cigára a další dobroty. Odpolední zábava pokračovala dvěma soutěžemi O nejlepší šlapku, soutěž v tradičním šlapání hroznů, a O nejlepší plíce, soutěž v tahání koštýřem. Losování bohaté tomboly udělalo radost nejen vítězi nového kolo značky Author.

Na své si letos přišli i filmoví fanoušci. Nový film Bajkeři přijela představit sympatická dvojice protagonistů – zpěvačka a herečka Celeste Buckingham a mladý herec Jan Komínek. Oba se během autogramiády s úsměvem podepisovali i fotili se všemi zájemci. Na film se můžete těšit ve vašich kinech od 19. října. Podvečerní a pozdně večerní program pak vyplnila cimbálová muzika . Bez známek jakékoliv únavy se všichni závodníci i fanoušci Cyklobraní nad sklenkou vína bavili tancem, zpěvem i zážitky ze závodu až do rána v Moravském sklepě Vinařské stodoly.

„To je to, co dělá Cyklobraní Cyklobraním. Lidé, sportovci a hlavně milovníci jižní Moravy, jenž dokonale naplňují heslo závodu Pohoda, babí léto, burčák“, shrnul s úsměvem Balga.

Fotogalerii z letošního ročníku najdete na Facebooku Valtické Cyklobraní a také na webu www.cyklobrani.cz

Martina Nešporová

Diskusní fórum pro: "Author Valtické Cyklobraní 2017 přinesl slibovanou pohodu, babí léto, burčák i Bajkery"

Názor Autor Datum a čas
V diskuzi zatím není vložen žádný příspěvek.

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

ReklamaTipy pro Vás

SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

Reklama

Copyright 2007 - 2024 Cykloserver.cz |