Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

Pražské schody se pojedou opět v roce 2021

20.3.2019 11:14

Tradiční a velmi oblíbený cyklistický závod na horských kolech Pražské schody, který se od roku 1994 pravidelně na přelomu května a června jezdí v malebném centru historické Prahy pod Pražským hradem, bude mít v letech 2019 a 2020 přestávku. Důvodem jsou blížící se olympijské hry.

Bookmark and Share

„Chceme divákům nabídnout jen top kvalitu, tak jako tomu bylo ve všech předchozích ročnících. Snažíme se, abychom se rok co rok posouvali dopředu, což se nám dařilo. Bohužel už teď víme, že pro roky 2019 a 2020 nejsme schopní tuhle kvalitu garantovat. Nechceme a nebudeme v tomto směru dělat kompromisy. Proto jsme se rozhodli, že se Pražské schody znovu pojedou opět v roce 2021,“ vysvětluje David Trávníček z pořádající společnosti Petr Čech Sport.


Historická startovní listina je plná úspěšných závodníků, mistrů světa, Evropy i olympioniků. Loni se na start jubilejního 25. ročníku u Hostince U Dvou slunců v Nerudově ulici postavili hned dva olympijští vítězové: fenomenální Švýcar Nino Schurter a český bikerský král Jaroslav Kulhavý. A to ještě nizozemský mistr světa v cyklokrosu Mathieu van der Poel přišel o Pražské schody na poslední chvíli kvůli zlomené ruce. Jeho neúčast ovšem vynahradila další hvězdná jména: Fabian Giger, Bartolomiej Wawak, David Valero Serrano či Carlos Coloma. Mezi ženami ve startovním poli vyčnívala vítězná Švýcarka Jolanda Neffová, která svedla dramatický souboj o prvenství s Polkou Majou Wloszczowskou. „Obsazení 25. ročníku bylo nadstandardní. Vysnili jsme si ho a zrealizovali, protože jsme k oslavě čtvrtstoletí závodu chtěli divákům nabídnout tu nejlepší možnou podívanou a velká jména cyklistiky,“ říká Trávníček.


Týmu pořadatelů však bylo jasné, že přilákat takto známé tváře cyklistiky před olympiádou je takřka nemožné. „Ze zkušeností víme, že v době před olympiádou se dost věcí mění, takže jsme počítali s tím, že jezdci už v téhle fázi budou všechno směřovat k Tokiu. Nejsme tím nijak zaskočení. Jejich sportovní ambice musíme respektovat,“ pokračuje Trávníček. „Ač je olympiáda až v roce 2020, světoví bikeři si už teď pečlivě vybírají, kterých závodů se zúčastní. Pražské schody jsou jedinečné a na pohled úchvatné, ale také nesmírně náročné, ať už jde o techniku při zdolávání Zámeckých schodů, umělých překážek či o náročné stoupání po zrádných dlažebních kostkách na Jánský vršek. Všichni musí jet na hraně, čímž se zvyšuje riziko zranění. A nikdo nechce riskovat, že by mohl kvůli jedné chybě přijít o olympiádu.“


Pražské schody tak čeká pauza. „A po ní se závod vrátí v plné parádě,“ tvrdí Trávníček. „Chceme Schody pořád posouvat v kvalitě, ať už jde o jména závodníků, ale také v oblasti doprovodného programu, na který dáváme velký důraz a podle mě má špičkové parametry. Známá jména dodávají celé akci výjimečnost a tvoří atmosféru, což se ukázalo třeba nedávno ve Špindlerově Mlýně, kde se konal Světový pohár lyžařek. Od jezdců jsme neměli žádné negativní reakce, všem se v Praze líbilo a máme od nich příslib, že se opět rádi vrátí. Naší ambicí je také to, aby se na start postavila uznávaná jména silniční cyklistiky. Už teď pracujeme na tom, aby byl další ročník Pražských schodů hvězdně obsazený. Do dalšího čtvrtstoletí chystáme několik novinek, které závod ještě víc zatraktivní,“ slibuje Trávníček.
 

Tomáš Pravenec

Diskusní fórum pro: "Pražské schody se pojedou opět v roce 2021"

Názor Autor Datum a čas
V diskuzi zatím není vložen žádný příspěvek.

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

ReklamaTipy pro Vás

SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

Reklama

Copyright 2007 - 2024 Cykloserver.cz |